Druhy pŕs a funkcie ich použitia

Bolo dokázané, že deti vychovávané na materskom mlieku majú oveľa menšie zdravotné problémy, majú silnejšiu imunitu a stabilný emocionálny stav. Možno, že neexistuje silnejšie spojenie ako matka a jej novorodenec.

Napriek takejto ružovej výpovedi o výhodách materského mlieka existuje všeobecný názor na samotný proces kŕmenia. Pre mnohé ženy sa podáva s veľkými ťažkosťami, pretože nie je tak ľahké kŕmiť dieťa.

Musíte sa starať o svoje vlastné prsia, starať sa o normálnu produkciu mlieka. To pomáha veľa rôznych nástrojov. Jedným z najpopulárnejších je odsávačka. Existuje veľa sporov o tomto zariadení, pokiaľ ide o jeho potrebu.

Prečo sa obťažovať?

Jediné stanovisko o čerpaní jednoducho neexistuje. Odborníci interpretujú túto otázku rôznymi spôsobmi. Niekto si myslí, že je to potrebné, a naopak, niekto je presvedčený o plytvaní času. Okrem toho sa pridávate k rovnakým problémom.

Ak zhrnieme klady a zápory, môžeme povedať len jednu vec. Blížiace sa čerpanie je individuálna záležitosť. Je dokázané, že v dôsledku dekantácie vzniká väčšie množstvo mlieka.

Ak však dieťa už konzumuje všetko mlieko, ktoré je vlastné ženskému telu, keď sa zotavuje a netrpí nedostatkami v hmotnosti alebo zdravotných problémoch, potom sa takáto matka nemusí vyjadriť.

Hlavné kritériá, podľa ktorých môžete sledovať potrebu čerpania:

 1. Mlieko na dojčenie sa môže uchovávať v chladničke niekoľko dní.
  Mama, dekantovanie, môže bezpečne opustiť domov, ísť o ich podnikaní. Dieťaťu bude v pravý čas ponúknutá fľaša s bradavkou, z ktorej bude naliate požadované mlieko.
 2. Pravidelne je potrebné vyšetriť hrudník.
  V prípade, že sa vytvorili husté a tvrdé hrudky, je potrebné mlieko vyjadriť. To bude prevencia laktostázy. Zároveň pozorne sledujte prítomnosť tesnení. Je oveľa jednoduchšie a lepšie ich rozbiť v počiatočnom štádiu. Samotná laktostáza môže mať za následok horúčku a úplnú neprítomnosť materského mlieka.
 3. Nie vždy telo môže produkovať správne množstvo materského mlieka.
  V tomto prípade sa odsávačka stane akýmsi stimulačným liekom, ktorý pomôže vytvoriť správne množstvo tekutiny.

Druhy odsávačky

Nedávno boli ženy, ktoré práve porodili, nútené vyjadriť sa ručne, aby sa zbavili stagnácie a zvýšili množstvo mlieka. Bol to skôr dlhý postup.

V súčasnosti sa výrobcovia detských výrobkov starali o pohodlie mamičiek, uvoľňujúc hromadne naraz niekoľko druhov pŕs. V obchode sa s nimi môžete stretnúť vo verejnej doméne. Okrem toho sa líšia nielen výrobcom, ale aj spôsobom použitia.

Elektronická odsávačka

Správne to možno nazvať najpohodlnejšou a najbežnejšou možnosťou. Jednoduchý mechanizmus vám umožní vysporiadať sa s ním, a to aj s neskúseným používateľom.

Ak chcete, aby zariadenie pracovalo správne, stačí stlačiť niekoľko tlačidiel. Veľkou nevýhodou tohto zariadenia je jeho vysoká cena. Bohužiaľ, nie každý si môže dovoliť také potešenie.

Ďalšou výhodou elektronického zariadenia je prítomnosť niekoľkých fáz. Zariadenie môže najskôr pracovať v rýchlom režime a potom postupne znižovať rýchlosť. Dokonca aj s najpomalším tempom môžete dostať veľa mlieka.

V súčasnej dobe, nie je to tak dávno, boli vydané špeciálne modely, ktoré môžu vyjadriť materské mlieko z oboch prsníkov naraz. To je veľmi výhodné, pretože šetrí čas.

Manuálne pumpy

Najobľúbenejšia možnosť, ktorá láka predovšetkým svojou cenovou kategóriou. Manuálna voľba je považovaná za najdostupnejšiu. V tomto podtype sa zvyčajne vyberajú rôzne zariadenia, ktoré sa líšia mechanizmom činnosti.

Prsné čerpadlo vo forme injekčnej striekačky

Jednoduché a pohodlné použitie. Jeho princípom činnosti je, že existujú dva špeciálne valce. Jeden z nich stojí stále pevne pritlačený k bradavke.

Druhý valec je potrebný na to, aby sa pohyb pohyboval dozadu a dopredu. Ďalšími výhodami zariadenia sú jeho nízka cena, jednoduchá obsluha a údržba, kompaktnosť. Treba však poznamenať únavu, ktorá sa môže vyskytnúť po použití injekčnej striekačky.

Piest (valcový)

Skladá sa z niekoľkých zariadení, medzi ktoré patrí fľaša, dýza a páka. Aby bolo možné začať pracovať s piestovým zariadením, je potrebné stlačiť páku a počkajte, kým sa mlieko naleje do fľaše. Silikónové špičky, ktoré sú pevne pritlačené k hrudníku, prispievajú k zvýšeniu laktácie.

Prekvapivo, týmto spôsobom v krátkom časovom období (10-15 minút) môžete celú fľašu dekantovať. To je jeden z najdostupnejších spôsobov. Má len jednu nevýhodu, ktorá je monotónna fyzická práca a ako výsledok únavy.

Ako vyjadriť materské mlieko s ručnou odsávačkou?

Odborníci na dojčenie trvajú na tom, že je najlepšie začať proces čerpania z manuálnej metódy. S ním môžete cítiť, ako presne a správne tlačíte na mechanizmus. Neskôr môžete prepnúť na elektrické zariadenie. Budete vedieť, ktorý typ čerpania vám najviac vyhovuje.

Použitie manuálneho zariadenia Avent

Pomocou jednoduchých inštrukcií na dekantovanie môžete eliminovať rozvoj laktostázy.

 1. Pred použitím spotrebiča vždy varte všetky časti.
  K tomu opatrne rozoberte na niekoľko častí a umiestnite na panvicu s horúcou vodou. Varte niekoľko minút a vypnite teplo.
 2. Pred použitím odsávačky si umyte ruky mydlom a vodou.
  Súčasne, to isté nemožno urobiť s hrudníkom. Mydlo negatívne ovplyvňuje bradavky, čo prispieva k vzniku trhlín.
 3. Opatrne vezmite bradavku do ruky a umiestnite ju do stredu zariadenia.
  Zároveň je potrebné robiť všetko veľmi opatrne, aby nedošlo k žiadnym škodám a zdravotným problémom. Snažte sa neudierať bradavku. Nie je možné ponáhľať sa pri práci s ručnou odsávačkou.
 4. Kliknite na piest alebo použite iný druh mechanického zariadenia.
  Súčasne jemne masírujte hrudník druhou rukou. Nemôžete ju tlačiť. Vyžaduje čistú masáž.
 5. Dekantácia na prázdny hrudník nie je potrebná.
  Keď sa uľavíte, môžete túto prácu zastaviť. Pri najmenšom pohybe začína samo o sebe plávať prsia, takže nemusíte stlačiť piest príliš tvrdo.
 6. Po vypustení mlieka opláchnite celú jednotku.
  Za týmto účelom ho rozoberte na časti a dobre opláchnite pomocou špeciálnych nástrojov.

Ďaleko od všetkého mlieka môže okamžite piť dieťa. Za to sa nemôžete báť. Zvyšnú tekutinu vložte do nádoby. Mimochodom, hrudná tekutina môže byť zmrazená. Súčasne sa skladuje v mrazničke až šesť mesiacov.

Použitie odsávačky s elektrickým zariadením

Pred použitím zariadenia by ste si mali pozorne prečítať návod.

Špeciálna silikónová tryska na odsávači by mala byť dôkladne vyčistená a dezinfikovaná. Môžete to urobiť s obyčajnou prevarenou vodou. V skutočnosti, minimálne problémy pri práci s prístrojom nemôže ani nastať, pretože tento nástroj je najpohodlnejšie, cenovo dostupné a zrozumiteľné.

Výhody mechanickej metódy sú zrejmé:

 1. Pohodlná silikónová dýza podporuje väčšiu produkciu mlieka.
 2. Mama nie je unavená, pretože v priebehu niekoľkých minút sa fľaša môže naplniť, ale v tomto čase bude žena musieť stlačiť len jedno tlačidlo, zatiaľ čo bude naďalej relaxovať.
 3. Spočiatku nastavte špeciálny tlak a rýchlosť čerpania - v dôsledku toho si zariadenie zapamätá celý rozsah činností a zakaždým ich zopakuje.

Elektrické zariadenie môže pracovať tak zo zásuvky, ako aj zo špeciálnej batérie, čo zjednodušuje postup jej používania.

Tipy na ovládanie iných modelov

Aby sa proces čerpania uskutočňoval čo najrýchlejšie a najjednoduchšie, mala by sa mladá matka mierne ohnúť dopredu. To umožní oveľa rýchlejšie prúdenie mlieka cez kanály.

V priemere sa každé prsia dekantuje na dokončenie vyprázdňovania po dobu 15 minút, ale toto by sa malo uskutočniť len v prípade slabej produkcie mlieka.

Ak žena potrebuje stimulovať dojčenie a niekoľkokrát zvýšiť dostupnú tekutinu, potom by mala určite vyjadriť maximálne množstvo. Obe prsia sa súčasne dekantujú.

Ak existujú ťažkosti so samotným procesom, potom musíte premýšľať o tom, čo robíte zle. Mimochodom, v tomto prípade môžete a ľahko prekabátiť telo. Proces stláčania pomáha produkovať oxytocín v tele. Môže sa umelo udržiavať použitím teplého kúpeľa alebo pitím horúceho čaju s mliekom.

Výsledok

V žiadnom prípade nezúfajte, ak ste prvýkrát neuspeli. Každý organizmus je individuálny, možno ste ho nezmestili. Často je potrebné sedieť alebo sa pozerať na dieťa pohodlnejšie.

V tomto čase sa produkuje prolaktín, ktorý zasa ovplyvňuje kvalitu a množstvo materského mlieka.

Pozrite si video: Laserová blefaroplastika - Essur Clinic Banská Bystrica (Septembra 2019).

Zanechajte Svoj Komentár