Môžem teplotu znížiť octom?

Vysoká horúčka je symptóm, ktorý sa stane každému dieťaťu. Kým droga nefungovala, je nejasné, čo použiť na zmiernenie utrpenia vlastného dieťaťa. V tomto čase sú spravidla rady a lieky ľudí.

Jedným z populárnych spôsobov, ako znížiť horúčku, je trenie octu. Túto možnosť už od detstva poznalo mnoho. Avšak teraz vo veku medicíny založenej na dôkazoch vznikla celkom rozumná otázka na úkor potreby takejto metódy.

Má ocot znížiť teplotu?

Metóda znižovania teploty je jednoduchá akcia. Dieťa je potrebné vyzliecť a utrieť handrou namočenou v roztoku kyseliny octovej. Zároveň by sa mala venovať osobitná pozornosť miestam medzi záhybmi.

Mnohí sa obávajú, prečo je ocot potrebný a či je možné urobiť to isté s vodou. V skutočnosti obsahuje ocot špeciálne prchavé látky, ktoré sa pri zahrievaní odparujú.

V kontakte s kožou chorého dieťaťa, ocot začína svoj aktívny vplyv, ale zároveň sa zahrieva a odparuje spolu s vysokou teplotou. Ocot môže byť určite nazývaný neškodný pre krehké telo dieťaťa.

Napriek účinnosti octu pri vysokých teplotách by sa mal používať iba v prípade, že teplomer videl hodnotu 38,2 a viac. Inak nie je ocot vôbec potrebný, takže jeho použitie je lepšie odmietnuť.

Stanovisko lekárov o octe trením

Загрузка...

V skutočnosti je názor lekárov, pokiaľ ide o populárny spôsob, akým sa teplota pohybuje, jednoznačne nejednoznačný. Nie je možné s istotou povedať, že sú všetci za alebo proti. Táto metóda má svojich kamarátov a protivníkov.

Komarovsky napríklad tvrdí, že trenie octu neprináša dieťaťu nič. Samozrejme, nepopiera výhody trenia vody. Ale nevidí zmysel pridávať ocotovú esenciu do tej istej vody.

Preto, ak ste už dali svojmu dieťaťu antipyretikum, po hodine je teplota stále vysoká, potom sa môže použiť alternatívna metóda. Vedenie by malo byť teplou prevarenou vodou. Pravidlom je, že trenie dáva výsledok s bleskom.

Po 10-15 minútach začne teplo ustupovať a dieťa sa ochladí. V tomto čase premýšľajte o tom, aký rozsah preventívnych opatrení je potrebné použiť. Bude prípustné trochu vyzliecť dieťa a postarať sa o prítomnosť čerstvého vzduchu v jeho izbe.

Ak dieťa leží pod teplou prikrývkou a chodí s uzavretým oknom, potom sa okolo neho budú veľmi dlho vznášať rôzne druhy baktérií.

Spôsoby, ako znížiť teplotu.

Ľudová cesta

Napriek tomu, že táto metóda sa stala skutočne populárnou, ale nie všetci ju uprednostňujú. V konečnom dôsledku to môže byť nebezpečné v prípade nesprávneho riedenia a rešpektovania. Preto je mimoriadne dôležité starostlivo zabezpečiť, aby sa zohľadnili všetky dávky.

Ideálne na použitie jablčného octu. Obsahuje oveľa menšie percento kyslých látok, ktoré, ak sa podávajú vo veľkých množstvách, môžu zanechať popáleniny na pokožke Vášho dieťaťa. Existujú dva typy podstaty. Jeden je 6%, druhý je 9%. Môžete použiť oboje. Rozdiel bude iba v percentuálnom pomere produktu.

V prípade, že budete mať menšie percento, potom to musí byť zriedené 1 až 2. Ukazuje sa, že aspoň 1 liter vody je potrebné pre 1 polievkovú lyžicu roztoku jablko. Ak je percento vyššie, potom je potrebné pridať nie 0,5, ale liter prevarenej kvapaliny.

Zároveň je mimoriadne dôležité monitorovať teplotu výsledného roztoku. Mala by to byť pohodlná teplota v miestnosti. Je žiaduce, aby bola v oblasti 36 až 37 stupňov.

Ako aplikovať nástroj so silným teplom?

Pred použitím výsledného riešenia by ste sa mali poradiť s odborníkmi.

Napríklad pediatri neodporúčajú používanie esencie pre dojčatá.

 1. Dávajte pozor, aby bolo dieťa úplne nahé.
  Môžete zanechať len nohavičky. V skutočnosti sa pomocou banálnej metódy podarí mierne znížiť teplotu.
 2. Vezmite čistú bavlnenú handričku na použitie, jemne ju namočte do roztoku a vyžmýkajte.
 3. Všetky časti tela utrite handričkou, osobitná pozornosť by sa mala venovať záhybom.
  Najväčší výsledok prinesie, ak ste veľmi opatrne a dôkladne utierate lakte, dlane, chodidlá a ohyby.
 4. Po ukončení procedúry budete musieť dieťa položiť do vodorovnej polohy a zakryť ľahkou handričkou.

Je to dôležité! Po utieraní je zakázané zabaliť dieťa. To môže zvýšiť iba teplotu, ktorá sa objaví. Dieťa mladšie ako 5 rokov nemá normálnu výmenu tepla, preto s chladom a hypertermiou nemá ten chlad, ktorý je prítomný u dospelých.

V každom prípade, pre tento postup je najlepšie poradiť sa so svojím lekárom. Buď vám povie tajomstvo rubdownu, alebo ho dokonca úplne zakáže, pretože pre vaše dieťa existujú kontraindikácie.

Kedy nie je možné použiť roztok na mletie?

Загрузка...

Napriek všetkým výhodám a všestrannosti tejto metódy má svoje nevýhody.

Jedným z nich sú preventívne opatrenia, v ktorých je neprijateľné používať roztok na mletie.

 1. V žiadnom prípade nepoužívajte podobnú metódu, ak je teplota dieťaťa na hranici 38 stupňov a menej.
  To nevytvára požadovaný výsledok.
 2. Acetická metóda na odstránenie hypertermie je prísne kontraindikovaná u detí mladších ako 1 rok.
 3. Deti od 1 roka do 2 rokov môžu používať toto utieranie, ale iba podľa pokynov ošetrujúceho lekára.
  Povinná konzultácia, počas ktorej odborník podrobne uvedie potrebu uplatniť metódu.
 4. Pri vysokých teplotách môže nastať situácia, napríklad prítomnosť studených končatín.
  Čoskoro to môže znamenať výskyt kŕčov. Úloha rodičov - čo najskôr sa s týmto problémom vyrovnať. Je potrebné odstrániť ocot trením, kým sa teplota na rukách a nohách nevráti do normálu. V opačnom prípade sa môže vyvinúť horúčka a kŕče.

Pri použití ocot esencie by mali byť veľmi opatrní. Pomaly trite oblasti na detskej pokožke, dávajte pozor na následky. Často sa u detí vyvinú alergie alebo iné kožné reakcie. V tomto prípade sa má použitie tejto metódy prerušiť.

Ocot je pomerne silný a kyslý roztok, takže by ste si predsa nemali utierať tvár dieťaťa. Mnohí sa o tom dohadujú, pretože to považujú za jednu z účinných metód. Táto metóda však môže byť poľutovaniahodná v prípade kontaktu s očami alebo ústami.

Výsledok

Ak chcete znížiť teplotu u dieťaťa, mali by ste najprv použiť špeciálne antipyretické lieky. Sú zamerané práve na zabezpečenie úľavy od všeobecného stavu. V prípade, že takýto nástroj je jednoducho neúčinný, potom sa môžete postarať o trenie.

Len to by malo byť vykonané starostlivo, v súlade so všetkými pravidlami a pravidlami chovu, použitie. V tomto prípade dostanete celkom slušný výsledok. Zároveň môžete dieťa utierať každú hodinu alebo dve, až kým teplota nezmizne.

Napriek účinnosti a prevalencii tejto metódy ju nemožno nazvať jedinou možnosťou, ktorá pomôže uniknúť z vysokých teplôt. Ale ak ho použijete v kombinácii s inými metódami, potom môžete zabezpečiť, že dieťa v krátkom čase pôjde na opravu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár