Dostávame kvalitný vankúš pre novorodencov

Vedci tvrdia, že počas spánku, každý organizmus spočíva, je obnovený a získava novú silu. V tomto ohľade je veľký význam venovaný nielen množstvu, ale aj kvalite spánku. Prvými mesiacmi života dieťaťa sú najdôležitejšie momenty materského mlieka a správny spánok.

Existuje mnoho možností, ktoré pomáhajú uľahčiť a zlepšiť kvalitu spánku novorodenca. Mnohí z nich však majú len jeden cieľ - zárobky pre zákazníkov. Preto stojí za to zistiť, aké prvky sú potrebné pre dobrý spánok pre dieťa. V prvom rade hovoríme o vankúši pre novorodencov.

Potrebujem vankúš pre novorodenca?

Ak dávate pozor na moderné obchody, môžete vidieť, že väčšina z nich je doslova zaplavená veľkým množstvom produktov pre novorodencov. Každý výrobca tvrdí, že dieťa jednoducho potrebuje vankúš. Je schopná poskytnúť mu plný spánok.

Neveria tým, ktorých cieľom je len túžba predávať svoj tovar. Pri výbere vankúša pre novorodenca by ste sa mali spoliehať výlučne na názor pediatra a skúsených vedcov.

Väčšina rodičov si jednoducho nedokáže predstaviť, ako môže dieťa spať bez vankúša, čo je nepohodlné. Ale počkajte, myslíte si to, pretože všetko skúsite sami. Dospelý kladie vankúš, pretože má príliš veľkú vzdialenosť medzi uchom a ramenom. Výsledkom je nerovná priamka.

Aby sa tomu zabránilo a aby sa pohodlne spalo, stavce neboli pokrivené, bol potrebný vankúš. Ale ak sa pozriete na novorodenca, uvidíte, že nemá žiadnu vzdialenosť medzi uchom a ramenom.

V dôsledku toho nepotrebuje uzavrieť vankúš, aby sa línia narovnala. Naopak, mäkké perové lôžko nielen vytvorí nepohodlie, ale môže tiež spôsobiť akútne zdravotné problémy v budúcnosti.

Aké nebezpečné je používanie vankúšov u novorodencov?

Každý pediater a ortopéd povedia matke, že dieťa je pohodlne spí na rovnom povrchu. Až do určitého veku vôbec nepotrebuje vankúš. Ale rodičia majú veľmi rozumnú otázku o dôsledkoch. Ak je používanie perových postelí neprijateľné, nie je jasné, prečo je to tak nebezpečné.

V prvom rade hovoríme o možnom zakrivení chrbtice. Vzhľadom k tomu, že v horizontálnej polohe dieťa nevytvára rovnú čiaru, ukazuje sa o jeden riadok o niečo vyššie, druhý - nižšie. Vzniká tak určitá nerovnováha.

Riziko udusenia

Druhým dôvodom je neistota. Dieťa je stále príliš malé. Nejako sa náhodne otočil v spánku, môže sa jednoducho dusiť, keď si zahrabá nos do vankúša.

Vezmite prosím na vedomie, že v pôrodniciach nikde neuvádzajú pre dieťa detské postele navyše. Nie je to kvôli tomu, že v nemocnici je ich veľmi málo. Je to kvôli bezpečnosti a potrebe, aby novorodenec ležal na rovnom povrchu.

Problémy s krčnou chrbticou

V prvom rade hovoríme o možnom zakrivení chrbtice. Vzhľadom k tomu, že v horizontálnej polohe dieťa nevytvára rovnú čiaru, ukazuje sa o jeden riadok o niečo vyššie, druhý - nižšie. Vzniká tak určitá nerovnováha.

Dislokácia krku.

Úplne všetky orgány novorodenca sú veľmi slabé a krehké. Ak sa náhodou otočíte, môžete dostať vážne zranenie vo forme dislokácie krku. Rodičia si často ani nevšimnú, ako sa to deje. Dôvodom je však perové lôžko, ktoré bolo opatrené do detskej postieľky.

Napriek tomu je nemožné povedať tak kategoricky o zbytočnosti vankúša. Existujú prípady, v ktorých sa to považuje za potrebné. Mali by sa k nim pristupovať individuálne, po porade s odborným ortopedom.

Vankúše pre novorodenca.

Ako si vybrať ten správny vankúš?

Až jeden rok sa nemôžete starať o kúpu vankúša. Len čo však dieťa dozrelo, bude potrebovať vlastnú posteľ z peria vo svojej posteli.

V tomto prípade budú musieť rodičia urobiť ťažkú ​​voľbu, pretože nie je ľahké rozhodnúť a pochopiť, ako si vybrať vhodnú možnosť pre dieťa.

 1. Je potrebné sa orientovať na nákup firmy výrobcu, ktorému dôverujete.
  V prvom roku života rodičia spravidla vytvorili zoznam tých výrobcov, ktorí sú podľa ich názoru považovaní za najkvalitnejších.
 2. V žiadnom prípade nekupujte pred narodením dieťaťa.
  Dokonca aj keď dieťa bude šesť mesiacov, potom môžete premýšľať o akvizícii. V tomto prípade budete vedieť, aké vlastnosti má novorodenec.
 3. V prípade, že dieťa spí nepokojne a často sa otočí, venujte pozornosť podporným modelom.
 4. Keď dieťa pokračuje v opakovanom spaní, hromadí veľké množstvo plynov a potom si vyberá naklonené produkty.
 5. Keď dieťa často spí na bruchu, je potrebné sa starať o jeho bezpečnosť výberom anti-dusivkový model.
 6. Venujte pozornosť materiálu, snažte sa vyhnúť syntetickým nečistotám.
  Je lepšie zastaviť na bavlnené tkaniny.

Anatomický vankúš

Najobľúbenejšie a najspoľahlivejšie z hľadiska ortopédie sú práve také vankúše. Dokonale zdôrazňujú tvar tela, vďaka čomu je poloha čo najpohodlnejšia a najpohodlnejšia.

Typy vankúšov

V takomto vankúši existuje niekoľko druhov, ktoré sa líšia v samotnej forme aj v materiáli.

 1. Šikmý - model určený skôr pre malé deti, ktoré sa veľmi často vracajú.
  Jedná sa o pomerne veľký model, ktorý sa nachádza nielen pod hlavou, ale aj pod polovicou tela.
 2. Pozícia - určená pre príliš sa točiace deti, ktoré sa tak prebudia.
  Nachádza sa pod celým telom, pevne fixuje dieťa na bokoch, takže dieťa vo sne nebude robiť mnoho prevratov a bude mať pokojnejší a pohodlnejší spánok.
 3. Motýľ je najdostupnejšia verzia anatomického vankúša.
  Tento názov bol daný pre formulár, ktorý sa podobá motýľovi.

Výroba materiálov

Venujte pozornosť materiálu, z ktorého je vankúš vyrobený.

Môžu to byť:

 1. Dole a perie - najlacnejšie a najjednoduchšie komponenty, ale sú alergické a časovo náročné na starostlivosť.
  Zvyšok je skvelá voľba, ktorá je ľahká a kompaktná.
 2. Vlna je materiál, ktorý má vysokú tepelnú vodivosť.
  Prekvapivo, na takomto výrobku nie je nikdy horúci v lete, a zima v zime. Materiál je však dosť alergénny a môže tvoriť veľký počet kliešťov.
 3. Umelé plnivo - najbežnejšie a bezpečné.
  Nie je absolútne alergénny, ale zároveň plní všetky zamýšľané funkcie.

Malý prehľad anatomických vankúšov

Pozitívnejšia spätná väzba je vždy zhromažďovaná vankúšikom, ktorý vyzerá ako motýľ. Ide o model, ktorý dokonale vystihuje polohu hlavy. Okrem toho sa predáva v rôznych modeloch v závislosti od štruktúry a výšky dieťaťa.

Pokiaľ ide o šikmý model, považuje sa to za vhodné nielen na spanie, ale aj na bežné zavesenie z novorodenca.

K dispozícii sú aj špeciálne vankúše vo forme opierky hlavy. Umožňujú novorodencom neplaziť sa, ale zostať na ňom po celú dobu spánku.

V každom prípade, bez ohľadu na to, koľko pozitívnych hodnotení vankúše majú, v prvom rade, mali by ste sa poradiť s ortopédom, ktorý vám povie, aký vankúš je potrebný vo vašom prípade. Napríklad, torticollis (pomerne častý problém) je eliminovaný pomocou jedného z vankúšov.

Anatomický vankúš to urobíte sami

Produkt, vyrobený ručne, osloví vás aj vaše dieťa. Mamičky chcú kúpiť len najbezpečnejšie výrobky pre svoje dieťa. To je presne to, čo je vankúš, vyrobený vlastnými rukami. V skutočnosti nie je nič ťažké získať takýto produkt.

materiály

Než začnete pracovať, mali by ste premýšľať o tom, aké materiály budú potrebné.

 1. Vzor.
 2. Tkaniny.
 3. Nožnice.
 4. Závit.
 5. Lightning.
 6. Výplň (umelý syntetický zimovník).
 7. Šijací stroj.

vzor

Nie je potrebné robiť vzor vlastnými rukami. Je možné použiť hotovú šablónu. Ako na internete, tak aj v tematických časopisoch existuje mnoho verzií, ako vytvoriť vzor. Pozrite si všetky možnosti a použite ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje.

Plán kroku:

 1. Vezmite vzor a jemne ho preneste na vopred zvolenú bavlnenú tkaninu.
 2. Počas vzoru nezabudnite, že každý šev musí byť ponechaný 2 cm na jednu švu.
 3. Z morskej strany šiť dva kusy látky, pričom priestor pre výplň.
 4. Jemne vyplňte plnivo.
 5. Zips pripevnite k otvoru.

Je dôležité nielen získať vankúš pre jednoročného dieťaťa, ale aj vedieť, ako ho používať. Ak dieťa spí na chrbte, bude potrebovať malý valček, ktorý je uzavretý pod krkom. Ak dieťa zmení svoju polohu a leží na boku, používa sa veľký valec.

Výsledok

Je nemožné tak jasne a kategoricky posúdiť potrebu vankúšov pre novorodencov. Všetko v tejto situácii určuje ortopedický chirurg, ktorý sa už rozhodol. Je možné, že dieťa je kontraindikované na určité vekové vankúše.

Existujú však aj prípady, keď je možné používať výrobky z dna, ktoré je možné opraviť vrodené chyby.

Zanechajte Svoj Komentár