Druhy vyplácania prídavkov na deti

Tehotenstvo a pôrod sú prirodzenými podmienkami každej ženy. Narodenie dieťaťa znamená zvýšenie finančných výdavkov v rodine. Ženy mladšie ako 3 roky majú oficiálnu materskú dovolenku, počas ktorej poberá dávky.

Každá rodina potrebuje finančnú pomoc vo fáze tehotenstva, pôrodu a narodenia. Túto pomoc poskytuje štát.

Aké dávky sa vyplácajú deťom?

Pred nástupom na oficiálnu materskú dovolenku musí žena zistiť, na aké dávky má nárok. Štát poskytuje finančnú podporu tehotným a pôrodom dievčat poskytnutím úradného príspevku. Jeho veľkosť závisí od mnohých faktorov.

materstvo

Prvá platba je príspevok v materstve.

Výška platieb závisí od postavenia matky: úradne zamestnaných alebo nezamestnaných.

 1. Ak je žena oficiálne zamestnaná a má odísť na materskú dovolenku, potom má nárok na platby vo výške 100% na základe priemerného zárobku, ktorý sa vypočíta na základe 2 predchádzajúcich rokov.
  Príspevok sa vypláca do 10 kalendárnych dní odo dňa oficiálneho odchodu do vyhlášky. Ak má žena minimálnu mzdu, ktorá nedosiahne životné minimum, potom sa jej dávka zvýši na priemernú minimálnu mzdu.
 2. V prípade, že žena nie je oficiálne zamestnaná, má nárok na minimálny príspevok.
  Platí sa pri predložení žiadosti sociálnej službe. Každý región má inú mesačnú výšku dávky.

Za účelom poskytnutia finančnej pomoci pre materstvo, na získanie platby, stojí za to si vziať potvrdenie od gynekológa. Lekár, ktorý sa spolieha na približný dátum porodu, pošle ženu v 7. mesiaci tehotenstva na materskú dovolenku. Pojem na materskú dovolenku sa môže meniť v závislosti od zdravotného stavu tehotnej ženy.

S certifikátom by sa mala žena obrátiť na personálne oddelenie alebo službu sociálnej ochrany v komunite.

Príspevok na deti do 18 rokov

Každý vie, že štát poskytuje žene možnosť byť na materskej dovolenke až 3 roky. Málokto však vie, že chudobná rodina má právo poberať dávky až do 18 rokov. Predpokladom pre prijímanie platieb je rodinný príjem nižší ako minimálna mzda.

Predpokladá sa, že štátna pomoc bude jedným z rodičov, ale pri výpočte sa zohľadňujú príjmy všetkých členov rodiny žijúcich v byte.

Príspevok na 18 rokov sa uznáva ako regionálny, takže jeho výška sa líši v závislosti od regiónu.

Na získanie finančnej pomoci musíte zbierať všetky dokumenty. Potom by ste mali ísť na úrady sociálneho zabezpečenia, kde budete požiadaní, aby ste napísali vyhlásenie potvrdzujúce vaše slová oficiálnymi dokumentmi.

Príspevok na postihnuté dieťa

Štátna materiálna pomoc sa vypláca tým rodinám, ktoré majú nezdravé deti uznané za zdravotne postihnuté. Výška dávky závisí od toho, kto vychováva zdravotne postihnutú osobu. Môže to byť plnohodnotná rodina a možno aj slobodná matka.

Ak je rodina plná, potom minimálna platba, na ktorú majú nárok, je 6000 rubľov. Zároveň bude potrebné zdokumentovať zdravotné postihnutie, miesto pobytu (s rodičmi alebo nie).

Kontakt na platby by mal byť v službe sociálnej ochrany obyvateľstva.

Príspevok pre slobodnú matku platí penzijný fond Ruskej federácie. Žena bude musieť poskytnúť nielen potvrdenie o zdravotnom postihnutí, ale aj vlastný pracovný záznam. Na základe všetkých ukazovateľov štát stanoví výšku mesačnej platby, pričom sa spolieha na slobodnú matku, ktorá vychováva postihnutú osobu.

Platby veľkým rodinám

Veľká rodina je považovaná za rodinu, ktorá predstavuje 3 alebo viac detí do 16 rokov. Zároveň sa berú do úvahy nielen príbuzní, ale aj adoptívne deti v starostlivosti.

Štát sa stará o veľké rodiny a ponúka im rôzne výhody v podobe:

 • mesačné platby vo výške 1044 rubľov (v prítomnosti 3-5 detí), 2088 rubľov (v prítomnosti 5 detí a viac);
 • mesačný poplatok za telefón je 250 rubľov;
 • bezplatné drogy až do najmladšieho dieťaťa vo veku 6 rokov;
 • preferenčné prijímanie do vzdelávacích inštitúcií;
 • bezplatné stravovanie v škole;
 • Bezplatná verejná doprava.

Okrem toho sa rodinám s 5 a viac deťmi poskytuje mesačná peňažná náhrada za stravu pri poskytovaní podporných dokumentov. Výška príspevku je 1800 rubľov.

Aká je výška prídavku na dieťa v roku 2019?

Загрузка...

Každý rok štát indexuje výšku kompenzácie. Preto stojí za to začať od roku, v ktorom sa narodil syn alebo dcéra.

Od 1. februára 2018 boli indexované niektoré druhy dávok.

Pre 1 dieťa

Účtovné oddelenie platí v prvom rade výšku príspevku na narodenie dieťaťa. Zaplatí sa až po tom, čo žena prinesie rodný list a potvrdenie z nemocnice.

Druhá platba bude mesačná suma, ktorá bude závisieť až do 1,5 roka. Jeho minimálna veľkosť je 3 795,60 rubľov. V závislosti od regiónu pobytu sa však môže pohybovať nahor aj nadol.

Okrem minimálnej výšky finančnej pomoci existuje maximálna sadzba. Nemalo by platiť viac ako 24 536,57. Táto suma bude vypočítaná bez ohľadu na to, aký je váš oficiálny plat.

Aj keď 40% vašich zárobkov je omnoho vyššie, ako je navrhované maximum, štát nebude schopný zaplatiť inú sumu.

Pre 2 deti

Pri narodení má 2-členná rodina nárok na materský kapitál, ktorého výška sa od 1.1.2020 neindexuje. On je 453 026 rubľov. Môže byť vynaložené na zlepšenie domova, vzdelávanie detí alebo charitu.

Od okamihu narodenia do 1,5 roka má jeden z rodičov nárok na oficiálnu materskú dovolenku s platením mesačného príspevku. Jeho veľkosť, ako aj v prípade 1 dieťaťa je 40% príjmu z priemernej mzdy za posledné 2 roky.

Pre 3 deti

V súvislosti s novou vyhláškou prezidenta, ktorá chce zlepšiť demografickú situáciu v krajine, sa v 60 regiónoch rozhodlo zvýšiť výšku mesačnej kompenzácie za tretiu drobku.

Štátna platba na 3 spočíva vo výške životného minima. Rodina zároveň dostane časť peňazí z regionálneho (miestneho rozpočtu) a časť zo štátneho rozpočtu na podmienky realizácie programu.

Priemerná mesačná platba pre 3 deti je 9824 rubľov. Najväčšiu sumu dostávajú obyvatelia Nencovskej autonómnej oblasti, kde štát platí 20 849 rubľov mesačne na narodenie 3 detí.

Platby pre adoptované dieťa

Pri prijímaní dieťaťa do akejkoľvek rodiny, bez ohľadu na jeho postavenie, finančnú situáciu a vek, je potrebné materiál zaplatiť. V Moskve je suma 5 500 rubľov.

Pri osvojení dvojčiat alebo dvojčiat sa táto suma zdvojnásobuje a platí za každú samostatne.

Ak rodina prijala naraz tri alebo viac detí, dostávajú jednorazový rodinný príspevok. Jeho veľkosť je 50.000 rubľov.

Dodatočná kompenzácia v Moskve je spôsobená tým adoptívnym rodičom, ktorí nedosiahli vek 30 rokov. Vek je určený v čase oficiálneho prijatia dieťaťa. Ak chcete získať finančnú pomoc z Moskvy, musíte byť občanom Ruskej federácie mladšej ako 30 rokov.

Aké sú platby osamelým matkám?

Štátne platby osobitného charakteru sa opierajú o slobodné matky.

Výška a výška platieb bude závisieť od viacerých faktorov:

 • zamestnanie matky;
 • počet detí;
 • mesačné príjmy.

Ihneď by mala urobiť výhradu, že štatút slobodnej matky neposkytuje dodatočné príplatky v platbách. Ak žena nemá minimálnu mzdu pre všetkých členov rodiny, dostane rovnaké platby ako ostatné rodiny s nízkymi príjmami.

Výsledok

Загрузка...

Výška príspevku pre dieťa závisí od mnohých faktorov. V prvom rade je určovaná finančnou situáciou v rodine, postavením matky (pracujúcim alebo nezamestnaným), dodatočnými preferenčnými podmienkami (3 alebo viac detí, zdravotným postihnutím).

Okrem toho táto suma ovplyvňuje región, v ktorom žena, ktorá porodila a žije.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár