Vlastnosti priebehu tehotenstva po IVF

V súčasnosti medicína vyskočila. Odvtedy sa môže koncepcia vyskytovať nielen prirodzene, ale je stále viac využívaná in vitro fertilizácia (IVF).

Nedáva žene 100% záruku počať a niesť dieťa, ale má malú šancu a nádej. Žena tehotná v dôsledku IVF by mala vedieť, aké problémy bude čeliť.

Prvé dni tehotenstva po IVF

45 hodín po transplantácii embrya sa hladina hCG mení v tele ženy. 14 dní po IVF sa odoberie krv na analýzu. Ak sa hladina hCG významne zníži, znamená to negatívny výsledok účinku.

Môžete určiť tehotenstvo v prvých dňoch po IVF rovnakými príznakmi, ktoré sa vyskytujú u ženy, ktorá počala dieťa prirodzeným spôsobom:

 1. Zmenené stravovacie návyky.
 2. Nevoľnosť.
 3. Poruchy žalúdka.
 4. Závraty.
 5. Všeobecná slabosť, malátnosť.
 6. Nízka bolesť chrbta.
 7. Precitlivenosť na hrudi.
 8. Časté močenie.
 9. Ostré zmeny nálady.

Ak žena otehotnela IVF, potom by mala byť veľmi opatrná a opatrná počas prvých mesiacov. Toto je čas, keď embryo ešte nezakorenilo, riziko potratu je vysoké.

Je nesmierne dôležité sledovať nielen vaše zdravie, ale aj náladu, pokoj mysle. Nadmerná nervozita, vzrušenie a úzkosť nevedú k ničomu dobrému. Prispievajú len k odmietnutiu embrya.

Je potrebné, aby ste si vypočuli pokyny svojho lekára, ktorý môže počas prvého trimestra predpísať ďalšie hormóny, ktoré nie sú dostupné v ženskom tele.

Často, v prvom trimestri, lekári poradia, aby ste dodržiavali čo najviac lôžok odpočinku, ako je to možné. Preto by sa žena mala vyhnúť nielen nervovým situáciám, ale aj fyzickej námahe, dlhým prechádzkam.

Vlastnosti vykonávania tehotenstva po IVF

Tehotenstvo po IVF v mnohých jeho hlavných charakteristík sa nelíši od prirodzenej koncepcie. Skladá sa tiež z troch dôležitých trimestrov, ktorých výsledkom je generická aktivita.

Každý trimester má svoje špecifické problémy. Obzvlášť starostlivo a pozorne by ich mala osloviť žena, ktorá počala dieťa prostredníctvom oplodnenia in vitro.

Prvý trimester

Od 1 do 12 týždňov sa z embrya tvorí plod. To sa deje postupne. Formácia zahŕňa ukladanie všetkých potrebných orgánov dieťaťa.

Prečo je prvý trimester jedným z najťažších po IVF?

Najdôležitejším a rozhodujúcim obdobím je prvý trimester. Žena viac ako kedykoľvek predtým sa musí vzdať stresu, zbytočných skúseností a snažiť sa venovať čas len sebe. Nechajte starostlivosť o domáce záležitosti, zverte ju svojim veriacim.

Je to v prvom trimestri, že riziko komplikácií je vysoké, pretože plod sa ešte nevytvoril a v tele nie je úplne posilnený.

Vysoké riziko počas prvého trimestra je mimomaternicové tehotenstvo. Toto je stav, pri ktorom generická aktivita nie je možná. Žena je podrobená špeciálnemu postupu, počas ktorého je implantované embryo odstránené.

Ako udržať tehotenstvo v prvom trimestri a znížiť riziko?

Aby sa znížilo riziko potratu v prvom trimestri, žena musí spĺňať celý rad podmienok:

 1. Vedie pokojný a meraný životný štýl.
 2. Pozorované v centre, kde bola vykonaná IVF.
 3. Celý spánok a odpočinok.
 4. Ležiac.
 5. Večerné prechádzky v parku.
 6. Odmietnutie zlých návykov (fajčenie, alkohol).
 7. Hormonálna terapia

Počas celého prvého trimestra, tehotná žena po IVF podstúpi dôkladné vyšetrenie a je pod neustálym dohľadom. Tým sa zvýši možnosť úspešného tehotenstva.

Druhý trimester

Druhý trimester tehotenstva začína od 4 mesiacov. Po IVF v druhom trimestri tehotenstva sa monitoruje patológia placenty. Za týmto účelom dostáva každý mesiac ultrazvukové vyšetrenie av prípade potreby využíva Dopplerovu metódu.

preeklampsia

Najobľúbenejším problémom sprevádzajúcim ženy v druhom trimestri je gestaza. Zvonka je to opuch končatín. Gestosa je spojená so zhoršenými cievnymi a vylučovacími systémami.

Ďalším názvom preeklampsia je opuch tehotných žien. Ide o mimoriadne závažné ochorenie, ktoré si vyžaduje neodkladnú hospitalizáciu ženy. Veľké riziko hypoxie plodu, to znamená porušenie toku kyslíka do tela dieťaťa.

Aby sa eliminovala preeklampsia, musíte sledovať indikátory:

 • telesná hmotnosť;
 • krvný tlak;
 • množstvo tekutiny, ktorú pijete;
 • množstvo moču.

Gestosa sa lieči len v nemocničnom režime.

Tretí trimester

Obdobie rozhodujúce, posledný, výsledkom ktorého by mal byť pôrod a narodenie dieťaťa. Od 32. týždňa lekári nepretržite monitorujú zdravie žien a detí.

Nevýhodou IVF je jeho negatívny vplyv na placentu, v dôsledku čoho dochádza k jeho predčasnému starnutiu.

V dôsledku tretieho trimestra sa vyvíjajú všetky orgány dieťaťa. Žena je často predpísaná na odpočinok.

Komplikácie tehotenstva po IVF

Po oplodnení in vitro je pravdepodobnosť mimomaternicového tehotenstva vysoká. Po vysadení oplodneného vajíčka je vo voľnom pohybe 4 dni. To znamená, že má možnosť sadnúť si v prípade potreby.

Mimomaternicové tehotenstvo je niekoľko typov:

 • potrubí;
 • vaječníkov;
 • krčka maternice;
 • brucha.

Aby sa vylúčila možnosť mimomaternicového tehotenstva po oplodnení, je potrebné pozorovať odpočinok na lôžku počas 4-5 dní. Ak žena nemá iné patológie a abnormality, takáto rada pomôže udržať tehotenstvo.

Podľa štatistík, 25% tehotných žien v dôsledku IVF žien stráca svoje dieťa v prvom trimestri. Odchýlky, ktoré nedovoľovali prirodzenú koncepciu, často spôsobujú potrat.

Pretože prenos oplodneného vajíčka prebieha invazívnym postupom, zvyšuje sa tým riziko infekcie maternice.

Výsledok

Tehotenstvo po IVF je možné a to bolo dokázané modernou medicínou. Stav tehotnej ženy vyžaduje osobitnú kontrolu, výskum a pozornosť. Mal by to byť zodpovedný prístup k tehotenstvu, nielen lekári, ale aj budúci rodičia.

Ženy pozorujú odpočinok, chodia pod šírym nebom a chránia sa pred stresovými situáciami. Muž by mal podporovať svoju ženu, pomôcť jej vyrovnať sa s nervami a sledovať jej celkové zdravie. V tomto prípade bude možné nielen vydržať, ale aj porodiť zdravé dieťa.

Pozrite si video: TEDx Univerzita Komenského 2018 - V OBRAZE s Univerzitou Komenského (August 2019).

Zanechajte Svoj Komentár