Vlastnosti cestovania lietadlom počas tehotenstva

Moderné tempo života určuje vlastné pravidlá. Ak boli tehotné matky v skorých štádiách nútené odísť na materskú dovolenku, stále viac žien pracuje aj v neskorých obdobiach. Táto práca je často spojená s cestovaním, a teda s častými letmi.

Okrem toho tehotné ženy čoraz viac neodmietajú cestovať a cestovať, dokonca ani v neskorom tehotenstve. Samozrejme, chcem cestovať a pracovať, ale vzniká celkom rozumná otázka, ktorá je v prvom rade spojená so zdravím matky a dieťaťa. Má lietať.

Je možné lietať na začiatku tehotenstva?

Než pôjdete do iného mesta alebo krajiny lietadlom, stojí za to analyzovať možnosť letu. Najbezpečnejšie sú prvé a druhé týždne tehotenstva. V tomto čase sa tvoril plod a stav budúcej matky.

Často žena vôbec nevie o svojej pozícii. V súčasnosti nemá žiadne toxikózy a iné príznaky.

Jeden z najnebezpečnejších období sa považuje za 3 a 4 týždne tehotenstva. Toto je čas, kedy sa tvoria vnútorné orgány a štruktúra tela. Ak hovoríme o prvom trimestri, potom je to považované za najbezpečnejšie týždne od 9 do 12. Plod sa už vytvoril, je tu placenta, ktorá chráni pred účinkami dieťaťa.

Letecký let v 2 a 3 trimestroch

Загрузка...

Najúspešnejšie obdobia pre lety sú 2. a 3. trimester. V tomto čase sa riziko potratu znížilo, čo znamená, že sa zvýšila pravdepodobnosť hlásenia dieťaťa.

V treťom trimestri stojí za to začať z vlastných analýz a odporúčaní špecialistov. Lekár môže často kategoricky odmietnuť lietať a možno dokonca úplne povoliť bez toho, aby zistil dôvod odmietnutia. To bude mať vplyv iba na vaše vlastné zdravie a zdravie počas tehotenstva.

Niet divu, že od 36. týždňa tehotenstva niektoré spoločnosti vôbec odmietajú ženy, čo poukazuje na skutočnosť, že sa chystajú porodiť.

V trimester 3 sa vyžaduje let od lekára na potvrdenie letu, ktorý indikuje, že žena je zdravá a má povolené lietať v takých neskorých štádiách.

Možné hrozby a nebezpečenstvo letov pre tehotné ženy

V prvom rade si vybrať, aký druh dopravy by sa mal dostať počas tehotenstva, by mal vychádzať zo stavu svojho vlastného zdravia. Mnohé mladé dámy si myslia, že ďalšie 3 hodiny netrpia ničím hrozné. Ale v skutočnosti existuje pravdepodobnosť hrozieb a nebezpečenstiev.

Akútna hypoxia

Ak tehotná žena trpí anémiou, má zdravotné problémy. Toto dievča je kontraindikované, pretože vo vzduchu sa môže vyvinúť zdravotné problémy, a to začne akútnu hypoxiu.

Ak dievča nemá problémy s nedostatkom železa, potom bude pokojne prežiť let. Ale s anémiou, nebude existovať nadmerné dodávky potrebných látok v tele, preto vznik mnohých ďalších zdravotných problémov.

Poruchy obehového systému a stáza krvi

Jeden zo spoločných problémov tehotných žien - kŕčové žily. S týmto problémom sú lety, ktoré trvajú viac ako 4 hodiny, prísne zakázané. Ak sú nejaké problémy spojené s krvným obehom, potom stojí za to najprv konzultovať s gynekológom a vziať povolenie lietať.

V prípade, že dievča má stále povolený krátky let, mala by sa uchádzať o niekoľko odporúčaní:

 1. Zabráňte nadmernej konzumácii nápojov (najmä čaju a kávy).
 2. Každú pol hodinu na cvičenie pre nohy. Ak nemôžete chodiť, potom masírujte lýtkové svaly na mieste.
 3. Počas letu noste kompresné prádlo.

Tlakové skoky

Tehotné dievča má problémy s tlakovým rázom. Zvlášť jasne to môže nastať počas vzletu a pristátia. Aj u zdravých ľudí tlak v tomto čase často stúpa a klesá. Najviac negatívnymi faktormi letu môžu byť mdloby a zhoršenie celkového stavu tela.

Predčasný pôrod

Takáto odchýlka sa predpisuje ženám s akútnymi problémami počas tehotenstva, neskorej toxikózy. Sú to absolútne kontraindikované lety.

Prekvapivo sú multiparózne matky náchylnejšie na predčasný pôrod. Preto im lekári nepíšu certifikát pre neskoré tehotenstvo, aby sa znížila pravdepodobnosť rizika.

žiarenie

Mnohí poukazujú na žiarenie, ktorému môžu byť vystavené tehotné dievčatá a ich plod. Pravdepodobnosť rádioaktívnej expozície je v skutočnosti veľmi nízka, preto by mala byť úplne vylúčená z negatívnych faktorov.

Pravidlá letu

Aby bolo možné počas tehotenstva správne a kompetentne lietať, je vhodné dôkladne preštudovať pravidlá leteckých spoločností.

Pomôžu uskutočniť let bez poškodenia tela matky a dieťaťa, negatívne dôsledky.

 1. Uistite sa, že letíte s výmennou kartou.
  Uvádza všetky výsledky testov a zdravotný stav tehotnej ženy. Ak sa situácia zhorší, môžu vám pomôcť štúdiom histórie.
 2. V žiadnom prípade nesedí pri okne, lepšie sa hodí na miesto v uličke.
  V tomto prípade budete môcť chodiť po lietadle av prípade núdze môžete rýchlo poskytnúť lekársku pomoc.
 3. Získajte špeciálny vankúš pre tehotné ženy v lete.
  Bude schopná znížiť zaťaženie na spodnej časti chrbta.
 4. V lete si vyberte tie najpohodlnejšie a nie tesné veci.
  Bohužiaľ, musíte sedieť dosť dlho, čo znamená, že sa musíte postarať o svoje vlastné pohodlie.
 5. Pite len vodu počas vzletu a pristátia.

Kontraindikácie lety pre tehotné ženy

Загрузка...

Nie vo všetkých prípadoch pred letom je konzultácia s lekárom. Situáciu môžete ovládať sami a vedieť, ako dobre sa cítite. Prvou kontraindikáciou by mal byť presne váš zdravotný stav.

Ak sa vyskytnú menšie ochorenia alebo bolesť, potom sa let musí odložiť alebo zvoliť iný spôsob dopravy.

Ďalšie kontraindikácie môžu byť:

 • ťažká toxikóza;
 • anémia;
 • tón maternice;
 • ekologické tehotenstvo;
 • previa fetus;
 • ťažké kŕčové žily;
 • hypertenzia;
 • krvácanie;
 • anomálie placenty.

Toto je len malý zoznam problémov, ktoré vás môžu upozorniť. Ale v skutočnosti určuje možnosť byť v lietadle, ošetrujúci lekár.

Podľa výsledkov nielen diagnostiky, ale aj celého stavu tela počas tehotenstva, bude špecialista schopný povedať o potrebe letu.

Tipy pre tehotnú cestovateľku

Ak sa tehotné dievča rozhodne letieť, potom by sa mala zoznámiť s radom tipov, ktoré jej pomôžu vyrovnať sa s problémami a predísť možným zdravotným problémom.

 1. Jeden deň pred letom zlikvidujte potraviny, ktoré spôsobujú zvýšený obsah plynu.
 2. Pite veľa varenej vody čo najviac.
 3. Každú pol hodinu vstaňte zo svojho sedadla a prejdite aspoň na krátku prechádzku.
 4. Zapnite si bezpečnostný pás pod úroveň panvy. Uistite sa, že keď si sadnete, upevníte opasok a neuvoľníte celý let, pretože počas turbulencie sa môže hojdať veľa, čo komplikuje samotný proces.
 5. Dlhý pobyt v uzavretom priestore prispieva k rozvoju vírusových ochorení, tak dať na masku.
 6. Zoberte si lekárničku a dajte ju do tašky vedľa vás.
 7. Ak sa u Vás vyskytnú abnormality súvisiace so zdravím, požiadajte o pomoc svojho letového sprievodcu.

Výsledok

Žena v pozícii by si mala byť vedomá následkov letu. Musí sa postarať o to, aby sa zabezpečila pohodlná cesta.

Ak začalo krvácanie, mali by ste okamžite kontaktovať letušku. To sa zase opýta, či je na palube lietadla zdravotnícky pracovník. Tehotná žena by mala ležať na chrbte a opierať nohy o stenu tak, aby boli nad hlavou.

Pod bruchom dievčaťa dajte niečo chladné. Môže to byť napríklad ľad. Situácia je oznámená pilotovi čo najskôr a rozhodne sa sedieť v najbližšom meste.

Pozrite si video: S Hudbou Vesmírnou - JE NÁM TEPLO! (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár