Aké je riziko roztrúsenej sklerózy počas tehotenstva?

V súčasnosti prestala byť roztrúsená skleróza zriedkavým ochorením. Prekvapivo sa stala pomerne bežnou patológiou, z ktorej trpí mnoho dospelých a detí. Ale ak si spomeniete, dokonca pred 30 rokmi choroba chýba lieky a lieky. Bol to skutočný rozsudok smrti.

V 21. storočí boli spôsoby, ako sa zbaviť problému. Okrem toho, lekári sú presvedčení, že s týmto problémom môžete plne žiť. Pokiaľ však ide o prácu a tehotenstvo, je to dosť citlivá otázka, ku ktorej by sa malo pristupovať so všetkou zodpovednosťou.

Skleróza multiplex - aký druh ochorenia?

Toto ochorenie sa javí ako najobľúbenejšia lézia nervového systému. V súčasnosti má veľké percento žien aj mužov podobné ťažkosti. Zároveň roztrúsená skleróza postihuje nielen centrálny nervový systém, ale aj mozog a miechu.

Jej hlavnou podstatou je porucha myelínu. Na druhej strane je potrebný na zvýšenie rýchlosti a správania nervových impulzov. Vďaka tomu človek vykonáva rýchle, úmyselné a cieľavedomé činy. Keď je však myelín zlomený a poškodený, na jeho mieste sa objavia zmeny zjazvenia.

A v poškodenej oblasti vznikla tzv. Skleróza. Problém s jazvami myelínu sa šíri po celom tele a ochorenie sa nazýva rozptýlené.

Mnohí sú presvedčení, že roztrúsená skleróza je čiastočná alebo úplná strata pamäte. V skutočnosti, tento problém nemá nič spoločné s pamäťou. Všeobecne platí, že ľudia žijúci s touto chorobou naďalej vykonávajú rovnakú duševnú činnosť bez akýchkoľvek abnormalít.

Plánovanie tehotenstva s SM

Загрузка...

Existuje mnoho sporov týkajúcich sa roztrúsenej sklerózy a tehotenstva. Niekto tvrdí, že tieto dva javy sú nezlučiteľné. Niekto je naopak presvedčený, že kvôli tehotnému stavu sa telo na chvíľu ustúpi a nemôžete sa obávať zjavných prejavov ochorenia.

Ani lekári, ani vedci zatiaľ neprišli k presnému a jasnému názoru. Jedna vec je jasná, tehotenstvo počas tohto obdobia by sa malo liečiť s mimoriadnou opatrnosťou a zodpovednosťou. To by sa malo odraziť vo výsledkoch jeho plánovania.

Počas choroby žena vezme určitý zoznam liekov. Preto musí konzultovať s gynekológom, aké lieky sú prípustné a ktoré nie. To všetko stojí za to zistiť čo najskôr, aby nedošlo k negatívnemu ovplyvneniu plodu.

Odteraz je potrebné upraviť ošetrenie tak, aby neovplyvnilo nepriaznivo zdravie nenarodeného dieťaťa. V tomto prípade budete musieť konzultovať s ošetrujúcim lekárom a pôrodníkom-gynekológom.

Skleróza multiplex.

Podľa mnohých recenzií z fór, môžeme konštatovať, že počas tehotenstva, pre mnoho žien, choroba ustupuje, dáva príležitosť vydržať nový život. Zároveň sa všetky deti narodili ako plné deti, nemajú problémy a zdravotné problémy.

Vplyv tehotenstva na roztrúsenú sklerózu

Prekvapivo, tehotenstvo ovplyvňuje ochorenie. To môže úplne liečiť človeka. Žena, ktorá očakáva, že dieťa vyvíja veľmi zvláštne imunitné pozadie. Má teda silný imunitný systém, ktorý pomáha vyrovnať sa s chorobou.

Nie je možné z neho úplne vyliečiť, ale aspoň je ľahké posunúť problém do popredia.

Pravidlom je, že po pôrode, a to počas prvých troch mesiacov, žena nie je len pokračovať v chorobe, ale tiež veľmi zhoršuje. Žena si môže všimnúť, že útoky sú silnejšie a závažnejšie. Je to preto, že hladina hormónov sa vracia do normálu a imunitný systém je výrazne oslabený.

Podľa vedeckých údajov a vykonaných štúdií sa dokázalo, že žena, ktorá porodila ochorenie roztrúsenej sklerózy, následne nemá zdravotné postihnutie alebo závažný vývoj problému. A tie mladé dámy, ktoré porodili dve alebo viac detí, sa môžu takého vážneho problému zbaviť.

Tehotenské komplikácie

Nie sú pozorované žiadne komplikácie pri roztrúsenej skleróze. Zároveň je možné poznamenať, že žena, ktorá má takúto zložitosť, sa vôbec nelíši od dievčatá bez sklerózy. Môže tiež tolerovať tehotenstvo bez toho, aby bola zachránená.

Čo sa týka všeobecnej činnosti, uskutočňuje sa presne v predpísanom období. Preto, ak je v roztrúsenej skleróze ťažké tehotenstvo, potom príčina a problém musia byť hľadané inde. Nemá to nič spoločné so sprievodným ochorením.

Dôsledky pre plod

Загрузка...

Tehotná žena, ktorá má zdravotné problémy, v prvom rade uvažuje o tom, aké následky môžu byť pre plod. V skutočnosti sa človek môže radovať a ubezpečiť každého, že pre dieťa neexistujú žiadne negatívne faktory.

Často sa však vyskytuje prípad dedičného a dedičného ochorenia. Ale toto je pravdepodobne výnimka z pravidla. Žiadny z lekárov nemôže vopred povedať o prítomnosti tej istej patológie u dieťaťa. To sa dá určiť až po narodení. V niektorých prípadoch sa ochorenie vyvíja v období dospievania.

V iných situáciách žena porodí plné a zdravé dieťa.

Princípy monitorovania tehotenstva s SM

Skleróza multiplex je ochorenie, ktoré sa nedá liečiť. Považuje sa za chronický, čo nie je možné bojovať. Musí byť prijatý a riadne naučený žiť s ním.

Počas tehotenstva sa spravidla nevyžaduje špeciálne pozorovanie roztrúsenej sklerózy, pretože vo väčšine prípadov ochorenie ustúpi počas obdobia prenášania dieťaťa. Je však vhodné podstúpiť pravidelné vyšetrenia u ošetrujúceho neurológa, aby ste sa uistili, že choroba na chvíľu ustúpila.

Ale po celú dobu tehotenstva je potrebné zlepšiť imunitu, preto lekár môže predpísať vhodné lieky.

Potom, čo žena porodí, je možné zhoršenie všeobecného stavu. To si vyžaduje neodkladnú žiadosť o pomoc kvalifikovaného technika.

Výsledok

Všetky vedecké údaje dokazujú, že žena trpiaca roztrúsenou sklerózou je schopná vydržať a porodiť zdravé dieťa. Zároveň by sa nemala báť strašných patológií vo vývoji dieťaťa. Narodilo sa zdravé dieťa, ktoré má všetky dôvody na dôstojnú a plnú životnú činnosť.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár