Výber vitamínového komplexu Omega 3 pre deti

Orgány detí musia byť nasýtené užitočnými minerálmi a látkami. Tieto zahŕňajú mastné kyseliny. Sú bohaté na mastné červené ryby.

Nie všetky tieto druhy rýb však môžu deti konzumovať. Preto na trh vstúpili biologické doplnky obsahujúce Omega 3.

Omega-3 Účinnosť

Vedci sa domnievajú, že ľudia, ktorí mali veľký prístup k Omega-3 od detstva, žili oveľa dlhšie.

Tento prirodzený príjem látky pomáha vyrovnať sa s množstvom zdravotných problémov:

 • znižuje riziko vzniku alergických reakcií na výrobky;
 • znižuje možnosť prenosu komplexných zápalových ochorení;
 • existuje lepšia absorpcia vápnika;
 • dieťa je vždy pokojné;
 • hyperaktivita je znížená;
 • zlepšuje sa spánok;
 • zlepšená pohyblivosť.

Omega 3 sa nachádza vo veľkom množstve v rybách, orechoch a morských plodoch. Ľudia, ktorí konzumujú túto potravu v dostatočne veľkom množstve od detstva, trpia onkologickými ochoreniami oveľa menej.

Upozorňujeme, že Omega 3 je komplex, ktorý človek nie je schopný produkovať samostatne. Musia neustále saturovať telo tak, aby fungovalo normálne vo všetkých fázach života.

Výhody Omega-3 pre telo dieťaťa

Predtým, ako dáte dieťaťu zdravé vitamíny Omega-3, stojí za to preskúmať ich úlohu a výhody. Mastné vlastnosti, ktoré tvoria liek, sa už dlho osvedčili ako účinné.

Vedci trvajú na tom, že tieto minerály by sa mali požiť, pretože:

 1. Prospešný účinok na tvorbu mozgu, sietnice.
 2. Normalizuje krvný tlak.
 3. Zlepšuje kardiovaskulárny systém.
 4. Forma imunity.
 5. Silné protizápalové účinky.
 6. Vývoj nervového systému.
 7. Normalizácia gastrointestinálneho traktu a metabolizmus.
 8. Pomáha zlepšovať duševné schopnosti.
 9. Zvyšuje koncentráciu.
 10. Vylučuje toxíny a toxíny z tela.
 11. Celkový stav vlasov, pokožky a zubov sa zlepšuje.

Je pozoruhodné, že príjem Omega-3 by sa mal začať aj počas vnútromaternicového vývoja. Je dokázané, že tehotná žena, ktorá používa tento liek v hojnosti, neskôr porodila plnohodnotné a zdravé dieťa, ktoré netrpí nervovými poruchami a inými patológiami.

Koľko máte rokov?

Lekári nedodržiavajú prísnu teóriu podľa veku, v ktorom sa vitamíny môžu užívať. Väčšina odborníkov však odporúča zahrnúť do dietetických minerálnych látok vo veku 3 rokov.

Toto je obdobie, kedy sa dieťa začne aktívne rozvíjať a rozvíjať. Skok sa zároveň týka nielen fyzickej, ale aj mentálnej roviny. Okrem toho výrobcovia výživových doplnkov uvádzajú v návode na použitie vitamíny až po 3 rokoch.

To je veril, že až do tohto veku, dieťa jej materské mlieko. Všetky potrebné živiny prichádzajú s materským mliekom. Úlohou ošetrovateľky je teda vytvoriť vyváženú a kompletnú stravu.

Je možné, že dojčiaca matka začne užívať Omega-3. Bude absorbovaný a uskladnený v mlieku, ktoré sa dostane k dieťaťu.

Omega-3 má akumulačné vlastnosti. Ak je dojčiaca matka plne kŕmená a poskytla jej dieťa s potrebným množstvom kyslosti a tuku, potom by mal dostatok vnútornej zásoby po určitú dobu. Po tom, od 3 rokov si môžete vziať ďalšie minerály.

V niektorých krajinách dostávajú deti vo veku od 1 do 3 rokov denne jednu lyžicu rybieho oleja. Napriek tomu, že ide o najsilnejší alergén, jeho zvýšené prospešné vlastnosti sa dokázali.

Top 7 vitamínových komplexov v kapsulách pre deti

Uvoľňovacia forma vitamínových komplexov obsahujúcich omega-3 môže byť úplne odlišná. Patria medzi ne sirupy, pilulky, pastilky a špeciálne kapsuly. Samotná forma nemá vplyv na účinnosť výrobku. Mala by starostlivo pristupovať k výberu liekov prezentovaných na policiach v lekárňach.

Oriflame Wellness Kids

Vyrába sa vo forme sirupu, ľahko sa dávkuje a podáva deťom. Droga od slávnej švajčiarskej spoločnosti, ktorá získala popularitu po celom svete. Wellness Kids sa skladá z rybieho oleja, ďalších antioxidantov, citrónového oleja, tokoferolu.

Lekári odporúčajú používať liek denne v 5 ml. Vďaka odmerke je sirup ľahko dávkovaný a používaný deťmi. Jeho príjemná chuť nezanecháva nepríjemné pocity a negatívne pocity.

Viac kariet

Povolené pre deti od 3 rokov. Multi jazýčky sú vo forme sirupu, ktorý má príjemnú nasladlú chuť. Okrem Omega-3 obsahuje vitamín-minerálny komplex kyselinu listovú, retinol, kyselinu askorbovú, tokofaril. Multi karty nemajú žiadne kontraindikácie, preto sú prijateľné pre všetky deti.

Doppelgerts Active Kinder Omega-3 pre deti

Populárny výrobca, ktorý sa dlhodobo etabloval na modernom farmaceutickom trhu. Špecializuje sa na výrobu výživových doplnkov pre deti i dospelých. Active Kinder Omega-3 sa predáva vo forme určenej špeciálne pre deti.

Ide o marmelády rôznej textúry, ktoré umožňujú liečiť aj tie najškodlivejšie deti. Zloženie lieku obsahuje vysoko kvalitný rybí olej, ktorý z neho robí to najlepšie na súčasnom trhu.

Avšak, stojí za to premýšľať o nákladoch na výživové doplnky, pretože sa môže líšiť od jeho lacných náprotivkov. Rodičia si budú musieť vybrať medzi kvalitou a cenou.

Supradin

Predpokladajme, že pre deti, ktoré trpia cukrovkou alebo nadváhou. Doplnok stravy obsahuje kyselinu askorbovú a kyselinu listovú, rybí olej a pyridoxín. Supradín sa vyrába vo forme žuvačiek vo forme farebných rýb.

Deti od 3 do 6 rokov by mali každý deň užívať 1 marmeládu a od 6 do 16 rokov by sa mali podávať 2 marmelády denne.

Tran Mollers Omega-3

Fínske vitamíny, ktoré sú určené pre všetkých členov rodiny. Tento výrobok je považovaný za výrobok vysokej kvality, pretože jeho výroba využíva iba overené a prírodné produkty.

Existuje niekoľko druhov lieku, ktoré sa líšia v cene a zložení. V jednom lieku obsahuje ďalšie vitamíny, zvýšenie ceny liekov. Ide o vitamín D, kyselinu listovú a kyselinu askorbovú.

Forma uvoľnenia - atraktívne žuvacie marmelády, príjemné pre chuť. Deti nemusia hovoriť, že je to liek.

Pikovit

Jeden z najlacnejších liekov, ktorý sa distribuuje v Rusku. Pikovit vyrobený vo forme sirupu. Skladá sa z niekoľkých užitočných stopových prvkov: rybí olej, kyselina askorbová, tokoferol, kobalamín, kyselina listová, dexpantenol. Denne je potrebné použiť až 5 ml sirupu.

ChildLife (DHA) od spoločnosti Iherb

Forma uvoľnenie - gummies s výraznou chuťou lesných plodov. Sidelif iherb je považovaný za jeden z najobľúbenejších prípravkov pre deti. Dávajte pozor na koncentráciu omega-3 v tomto nástroji. Je výrazne nižšia ako v predchádzajúcich liekoch.

Preto, ak niekto potrebuje nástroj s nízkou koncentráciou látky (pre malé deti alebo tehotné ženy), potom je na tento účel ideálny detský život.

Aké ďalšie vitamínové komplexy obsahujú omega?

Existujú menej bežné drogy. Takúto širokú publicitu nedostali kvôli svojej nízkej kvalite, ale kvôli vysokej cene, nízkej koncentrácii látky alebo jednoduchej reklame.

Pri výbere doplnkov by sa však mali brať do úvahy ako iné lieky.

 1. Tekutý vitamín pre deti Omega-3 od Nordic Naturals - je dostupný v niekoľkých formách: žuvacie tablety a sirup.
  Najlepší čas používania je na jeseň a na jar, keď je vysoké riziko vzniku infekčných chorôb. Je to vynikajúca prevencia proti chrípke a ARVI, pomáha dopĺňať prísun vitamínu D v tele. Doplnky sirupu možno ľahko zmiešať s pevnou stravou pre malé deti.
 2. Vitamín D a Omega-3 z Coromegy - pohodlná forma vo forme jednotlivých vreciek vám umožňuje používať výrobky nielen doma, ale aj na dlhých cestách.
  Chystáte sa na babičku na víkend, môžete si vziať niekoľko tašiek so sebou a nebojte sa o nedostatok vitamínov. Výrobok obsahuje vysokú koncentráciu vitamínu D a Omega-3.
 3. Carlson Labs - Carlson je už dlho dobre zavedeným produktom pre iherb.
  To priťahuje vysokú koncentráciu minerálov a malú cenu. Vhodné pre veľmi malé deti, ako aj pre staršie deti. Vitamín E sa používa ako prídavná látka.

záver

Slávny pediater Dr. Komarovsky tvrdí, že užívanie vitamínov Omega-3 je mimoriadne nevyhnutné. Prispievajú k priaznivému a komplexnému rozvoju dieťaťa.

Vezmite prosím na vedomie, že ak nemáte schopnosť produkovať vitamíny prirodzeným spôsobom, potom je lepšie používať doplnky, ktoré pomôžu doplniť dodávku omega-3 v tele.

Recenzie liekov len pozitívne. Napriek tomu by sa mali užívať len po konzultácii s lekárom. Bude môcť vybrať správnu liečbu a lieky pre vaše dieťa. V tejto veci sa nespoliehajte na rady iných.

Zanechajte Svoj Komentár