Ako krstiť dieťa v kostole?

V ortodoxnej kultúre sa predpokladá, že kríž je schopný chrániť pred mnohými chorobami a chorobami. Mladí rodičia sú v tejto otázke obzvlášť zaujatí. Samozrejme, nikto nechce svoje dieťa choré.

Cirkvi sa často odporúča krstiť malé deti, aby sa takýmto problémom vyhli. Otázka krstu dieťaťa však vzniká pomerne prudko a nie vždy je možné nájsť jednoznačnú odpoveď na neho.

Musím krstiť deti?

Krst sa týka záležitostí náboženstva. To je dosť zložitá a dokonca aj citlivá téma. Nemôže to byť tak ľahké vyriešiť. Určite, či chcete krstiť dieťa, alebo nie, na pár osobne. Zároveň by ste sa nemali spoliehať na skúsenosti a rady starých rodičov. Toto je vaše dieťa, takže len túto voľbu.

Cirkvi sa odporúča, aby vedome pristupovala k otázke krstu. Po prvé, rodičia by mali pochopiť, prečo sa tento obrad vykonáva. Preto pred rozhodnutím o takomto zásadnom kroku stojí za preskúmanie aspekt zo všetkých strán.

V akom veku môžete krstiť?

Загрузка...

Podľa ruského pravoslávneho zvyku musí byť novorodenec pokrstený 8. alebo 40. deň po narodení. Upozorňujeme, že katolíci môžu súčasne krstiť.

Tento faktor má jednoduché vysvetlenie:

 • novorodenec si ešte nezvykol na svoje okolie, bude pre neho oveľa bežnejšie, aby sa ponoril do vody, v ktorej mal 9 mesiacov;
 • dieťa sa nebojí cudzích ľudí;
 • matka novorodenca môže vstúpiť do kostola po 40 dňoch od okamihu doručenia.

Na žiadosť rodičov môže minister zboru často vykonať krst pred 40 dňami. To sa stáva často kvôli chorobe dieťaťa. Potom, čo novorodenec bol pokrstený, objaví sa strážny anjel, ktorý môže pomôcť s chorobou.

Pravidlá krstu dieťaťa

Krst vyžaduje dodržiavanie viacerých pravidiel. Stojí za zmienku, že postup začína za 2 mesiace. Približne počas tejto doby by sa na cirkev mali vzťahovať kmotri novorodencov. Mali by sa vopred pripraviť na sviatosť.

Pre kmotra matky a otca vedie cirkevný minister rozhovor, v ktorom hovorí poslanie kmotrov. Po tomto spravidla prebehne priznanie, v dôsledku čoho sú ľudia očistení.

3 dni pred krstom, ministri zborov radili pozorovať pôst tým, že odmietli alkohol, fajčenie a tučné jedlá. Ráno v deň krstného obradu by mali kmotri prísť na prázdny žalúdok a deň predtým by mali odmietnuť mať sex.

Výber názvu

Meno novorodenca vždy kontrolujú Sates. Ak jeho meno nie je v zozname, mali by ste uvažovať o ďalšom názve. Môže to byť úplne iné meno. Stojí za to si vybrať, počnúc dňom narodenia.

Ak neviete, ktorá možnosť je najlepšia, požiadajte o pomoc kňaza. On vám povie a pomôže vám vybrať si meno svätého, ktorého ctíte najviac.

Výber mena dieťaťa je veľmi dôležitý, pretože s ním sa obrátite k Bohu.

Pravidlá pre mamu matky

Pri výbere matky je kmotra, mali by ste sa zamerať na spoľahlivosť osoby. Nemalo by to byť nemorálny charakter, ktorý neverí v Boha a je nečitateľný vo svojich spojeniach. Pre vaše dieťa by ste si mali vybrať osobu, ktorá sa môže stať dôstojným príkladom.

Kmotra má obrovskú úlohu vo vzdelávaní dievčat. Boh rodičia musia vychovávať dieťa z morálneho a duchovného hľadiska. Ak ľudia nie sú dostatočne informovaní v náboženských záležitostiach, mali by podrobnejšie študovať pravoslávnu vieru.

Žena musí byť na obrade s hlavou pokrytou a v sukni. Je zakázané zostať v kostole v dňoch, keď sa menštruácia koná.

Pravidlá pre krstného otca

Krstní otcovia by mali prísť na obrad v čistom žehlenom oblečení. Mali by mať pekný vzhľad. Kmotr musí zaplatiť celý postup a kúpiť si krížové oddelenie. V prípade, že je kmotra, potom si získa reťaz.

Okrem toho sú zakúpené krstné tričko a uterák vopred.

Pri tréningu v cirkvi bude krstný otec požiadaný, aby sa naučil modlitbu „Symbol viery“. Môže byť požiadaná, aby viackrát počas hlasu krstu vyslovila hlas.

Krstný obrad

Kňaz vo všetkých prípadoch nezávisle vykonáva sviatosť krstu. Vždy nasleduje konkrétny scenár. Predtým bol na sviatosti prítomný len krstný otec, novorodenec a kňaz. V súčasnosti na žiadosť vypustenia do miestnosti niekoľko blízkych príbuzných.

Obrad sa odohráva niekoľkými rôznymi spôsobmi v závislosti od náboženstva.

Pre pravoslávnych

Od staroveku existujú rovnaké pravidlá pre krst novorodencov.

Ceremoniál sa koná v niekoľkých etapách.

 1. Kňaz číta modlitby proti zlu a zabalí dieťa do plienok.
 2. Čítanie modlitieb proti Satanovi.
 3. Kňaz kladie otázky krstný otec.
 4. Spoločne čítali modlitbu „Symbol viery“.
 5. Kmotri si vzali sviečky do svojich rúk a kňaz číta modlitbu za požehnanie vody.
 6. Písmo svieti, v ktorom sa bude konať samotný obrad.
 7. Trojnásobné ponorenie novorodenca do písma.
 8. Pletenie dieťaťa v krstnej košeli.
 9. Potvrdenie.
 10. Ostrihané vlasy.

V iných náboženstvách

Katolícky obrad krstu je veľmi podobný ortodoxnému. To je dosiahnuté zalievanie alebo ponorenie dieťa vo vode. Predtým sa kňaz zriekne zla, satana a číta modlitbu „Symbol viery“.

V protestantizme, krst symbolizuje smrť, resp. Väčšina ľudí odmieta takéto konanie, nie pochopenie, prečo sa uchýli k iným náboženstvám.

Baptisti môžu krstiť len vtedy, keď dosiahnu vek 15 rokov. To je veril, že počas tejto doby je dieťa tvorené a etablované v jeho náboženstve.

záver

Загрузка...

Otázka náboženstva, konkrétne krstu detí, je v mnohých náboženstvách akútna. Väčšina rodičov sa drží názoru, v ktorom sa novorodenec musí nezávisle rozhodnúť, ktorú vieru prijať.

Rozhodne nie je možné odpovedať, ako je to správne rozhodnutie. Je však jasné, že rodičia by mali samostatne rozhodovať o otázke krstu svojho dieťaťa individuálne.

Pozrite si video: Lilien krst - kostol (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár