Ako vyliečiť nočný kašeľ u dieťaťa?

Jeden z najnepríjemnejších problémov spojených so zdravím dieťaťa sa týka nočného kašľa. V okamihu sa zdá, že dieťa je ako keby sa dusilo, snažilo sa chytiť dych a získať čo najviac čerstvého vzduchu.

V tomto čase rodičia vôbec nerozumejú tomu, čo majú robiť a ako sa v tejto situácii správať, aby pomohli maličkému. Lekári radia, skôr ako sa pustia do okamžitého boja, snažia sa pochopiť, čo je príčinou nočného kašľa.

Príčiny nočného kašľa u detí

V skutočnosti, všeobecne uznávané príčiny nočného kašľa dieťaťa môžu byť mnohé. Malé ležiace dieťa v horizontálnej polohe na lôžku akumuluje spúta, čo spôsobuje vykašliavanie.

Telo dieťaťa ešte nie je dokonalé, takže je pre neho dosť ťažké bojovať s chorobami, najmä v noci.

Alergická reakcia

Alergia sa môže prejaviť nielen vo dne, ale aj v noci. Ak chcete zistiť prítomnosť alergií, musíte starostlivo preskúmať dieťa. Okrem kašľa môže mať charakteristickú vyrážku, svrbenie, nádchu alebo zápal spojiviek.

Najčastejšie sa alergia vyskytuje ako reakcia na určité potraviny. Avšak v noci je reakcia často dôsledkom podráždenia chmýří, peria, lôžkoviny.

Vírusová infekcia

Okrem kašľa sa akútna vírusová infekcia prejavuje ako horúčka, zimnica, bolesť hrdla a symptomatická rinitída. Vírusová infekcia znamená hromadenie veľkého množstva spúta v prieduškách.

Keďže hlien je v horizontálnej polohe, hlien sa nepohybuje od priedušiek, ale sťažuje dýchanie, čo vedie k nočnému kašľu.

Bakteriálne patológie dolných dýchacích ciest

Venujte pozornosť samotnému kašľu. Môže byť mokrý a suchý. Z tohto sa môžete pokúsiť identifikovať problém.

Pri mokrom kašli sú možné nasledujúce príčiny:

 • zápal pľúc;
 • astma;
 • bronchitída;
 • čierny kašeľ
 • zápal hltanu alebo hrtanu.

Iné dôvody

Kašľanie môže byť často sprevádzané veľmi zvláštnymi dôvodmi, ktoré rodičia premýšľajú o poslednej. Môže to byť nájdenie cudzieho telesa v dýchacom trakte. Malé deti často ukladajú cudzie predmety do nosa a vdychujú. V noci sa snažia chytiť dych a vyplivnúť cudzie telo.

Príčinou môže byť nervové napätie. Navyše to môže byť v škole aj doma.

Ako užívať nočný kašeľ fit?

V noci nie je vždy možné získať radu od detského lekára. Preto by rodičia mali vedieť, ako sa správať, keď majú v noci kašeľ. Prežívanie neustáleho nepohodlia v krku, dieťa je tak plne prebudené a nie je odpočíva.

Nasledujúci deň sa zobudí, nie je plný sily a zdravia, ale skôr unavený a unavený.

V prvom rade stojí za to dať dieťaťu určitú nadmorskú výšku. Malé deti môžu matrac v postieľke hodiť alebo dať veľký vankúš. Dieťa by malo sedieť na podlahe.

Pre dojčatá vhodné kočíky, ktoré regulujú uhol sklonu. Zmenou polohy dieťaťa sa tým uľahčí výtok spúta a uľahčí sa dýchanie. Nie je to však jediná možnosť.

inhalácia

Pomocou nebulizéra tesne pred spaním môžete zmierniť celkový stav dieťaťa. Vdýchnutie môže byť vykonané s liečivými bylinkami a liekmi. Ten by mal zvoliť lekára, založeného na type kašľa.

Populárne liečivé byliny sú harmančeka, éterický olej z jedle, ihličie, thuja.

sirup

Účinný prostriedok, ktorý je zameraný na zníženie zápalového účinku, zníženie bolesti a opuchu hrtanu. Keď suchý sirup proti kašľu pomáha pri výtoku spúta.

Ako populárne sirupy používajte:

 1. Zaspal.
 2. Mami.
 3. Pertussin.
 4. Ambrogeksal.
 5. Geksoral.
 6. Lasolvan.
 7. Bromhexin.

Pred použitím si pozorne prečítajte návod a oboznámte sa s vekom, v ktorom sa liek môže aplikovať.

Liečba liekmi

Upozorňujeme, že používanie liekov je pod prísnym dohľadom ošetrujúceho lekára. Bez toho, aby ste skúmali špecialistu a robili presnú diagnózu, nemali by ste používať tieto alebo iné lieky.

Formy uvoľňujú lieky - pilulky, pilulky a pastilky na sanie. Lekár často predpisuje antibiotiká pre ťažký a dlhodobý priebeh ochorenia.

trenie

Populárna metóda sa dá nazvať trením, ktoré sa aktívne používa pred spaním. Ako trenie masti s použitím špeciálnych krémov a tukov živočíšneho pôvodu.

Kozia a jazvica sa stala populárnou metódou, ktorá k nám prišla od babičiek. Zahrieva sa na určitú teplotu a treje sa v oblasti hrudníka, chrbta a päty.

V lekárni si môžete priniesť analógy populárnych živočíšnych tukov. Jedná sa o špeciálne masti, ktoré obsahujú rastlinné a živočíšne látky, ktoré pomáhajú telu trieť a cítiť sa pohodlnejšie.

Aplikujú sa pred spaním, zabalia dieťa do teplej prikrývky a dávajú čas na zahriatie dieťaťa.

Tradičné metódy liečby nočného kašľa

Často sa na zmiernenie akútnych záchvatov kašľa uchýli ľudia k tradičnej medicíne.

Našťastie zhromaždila rôzne recepty, ktoré sú k dispozícii pre moderných ľudí.

 1. Do hrnca nalejte pohár mlieka a pridajte naň 1 lyžicu sušenej šalvie.
  Výsledný vývar priveďte do varu, nechajte stáť 1 hodinu. Po tomto, kmeň infúzie, dať drink na dieťa pred spaním. Taký odvar pomôže dieťaťu nielen zbaviť sa astmatických záchvatov v noci, ale aj lepšie spať.
 2. Mriežka čierna reďkovka.
  Výsledná šťava trieť hrudník a urobiť komprimovať s reďkovkami v noci.
 3. Môže zachrániť pred útokmi 1 polievková lyžica rastlinného, ​​olivového alebo sezamového oleja.
  Jemne obaľuje steny hrtanu a vytvára požadovaný mäkký efekt.

Jedlo na nočný kašeľ

Prekvapujúco existuje zoznam produktov, ktoré pomôžu zmierniť celkový stav dieťaťa počas záchvatov kašľa.

Patrí medzi ne:

 • hrozno;
 • tomel;
 • banány;
 • ovsená kaša;
 • zemiaková kaša s mliekom;
 • želé;
 • odvar z divokej ruže.

Ak používate tieto produkty pred spaním, môžete získať protizápalový a expektoračný účinok, ktorý prispeje k uvoľneniu spúta.

záver

Slávny pediater Yevgeny Komarovsky tvrdí, že problém nespočíva v nočnom kašli, ale v jeho príčinách. Preto sa slepo liečiť ochorenie. Je potrebné pochopiť, prečo vznikla, ktorá bola východiskovým bodom.

Buďte opatrní pri používaní liekov, ktoré potláčajú kašeľ. Pred liečbou sa poraďte so svojím lekárom, ktorý určí príslušnú liečbu.

Zanechajte Svoj Komentár