Ako určiť temperament dieťaťa?

Povaha je jedným z hlavných znakov osobnosti. Na ňom môžete posúdiť povahu a správanie dieťaťa. Obvykle sa rozlišujú 4 základné typy temperamentu. Je však veľmi zriedkavé ich nájsť v čistej forme.

V jednej osobe sa môžu naraz spojiť dva temperamenty, pričom jeden druh prevláda nad druhým. Štúdium temperamentu vášho dieťaťa v čase dokáže pochopiť príčinu konfliktov av budúcnosti im zabrániť.

Čo je temperament?

Každý človek je zvláštny a individuálny organizmus. V ňom, niektoré typy osobnosti zlosť, ktoré ovplyvňujú náladu a psycho-emocionálne vnímanie.

Povaha je považovaná za individuálnu mentálnu charakteristiku jednotlivca. Ak budete dávať pozor na niekoľko ľudí naraz, potom si všimnete, že všetci budú reagovať inak na tie isté udalosti v skutočnosti.

Dokonca aj keď sa pozriete na deti, sú rôzne, ich reakcie nie sú podobné. Ide tu nielen o situáciu v rodine, ale aj o psycho-emocionálne vnímanie.

Dokonca aj v starovekom Grécku, známy lekár Hippokrates bol schopný syntetizovať 4 typy osobnosti, dávať každý charakteristiku. Bol si istý, že každá osoba je toho istého druhu. Pochopenie, do ktorej skupiny človek patrí, je možné vopred predvídať reakciu na určité akcie, činnosti iných ľudí.

Druh temperamentu

Загрузка...

Aby ste pochopili, aký typ temperamentu vaše dieťa patrí, mali by ste ho pozorne sledovať a jeho správanie. Skúste si všimnúť charakteristiky charakteru dieťaťa. Už na nich môžeme dospieť k záveru, kto je váš syn alebo dcéra.

Nebojte sa, ak nenájdete presný popis. Možno obsahuje zmes niekoľkých typov.

flegmatický človek

Dieťa je pokojné a opatrné. Dieťa rastie ku každému pre radosť a prekvapenie, pretože spôsobuje rodičom minimum úzkosti. Všetko, čo robí, je spočiatku dôkladná analýza a povedomie.

Pre flegmatické zriedkavé pozorovanie rýchly prejav emócií. Spravidla nie je pre neho šťastný alebo zažíva. Zo všetkých hračiek si flegmatická osoba vyberá pokojnú verziu. Napríklad dizajnér alebo stolová hra. Bude hrať dlhú dobu bez toho, aby rušil svojich rodičov.

Nemyslite si, že v tomto čase je dieťa samo alebo zabudnuté. V skutočnosti je veľmi spokojný s takou pokojnou a meranou hrou.

Phlegmatic neradi zmení situáciu, priatelia, získať novú spoločnosť. Zvykne si na svoje okolie a ostro prežíva stratu zvyčajných vecí.

optimistický človek

Takéto deti môžu byť okamžite videné v dave. Majú veľa priateľov, milujú ich iní. Ide o vodcov prírody. Ľahko si spoznávajú nových ľudí a fascinujú ľudí. Na jednej strane sa môže zdať, že takéto dieťa je skutočným pokladom pre rodičov.

V skutočnosti majú veľký mínus - nevedia, ako priniesť to, čo začali, až do konca. Napríklad, sanguine osoba nemôže nikdy samostatne zostaviť dizajnéra. On sa vzdá, dokonca pred tým, než dosiahne polovicu cesty.

Sanguine ľudia v škole sa môžu naučiť dobre, pretože prirodzený dar pochopiť všetko v lete a ako ostatní, ale nedokážu dosiahnuť vážne výsledky, pretože prírodné lenivosť a nedostatok vytrvalosti.

Sanguine ľudia nedržia priestupky na nikoho, preto je vždy okolo nich veľa ľudí. Každý deň je pre nich slnečný, práve preto každý rád komunikuje s radostným a žiarivým dieťaťom.

melancholiac

Obmedzené a uzavreté dieťa, ktoré vyžaduje špeciálne metódy vzdelávania. O melancholike môžeme povedať, že od detstva vyzerajú ako dospelí s vlastnými názormi a postojmi.

Melancholické sa nepáči niečo nové. Pre nich je zabudnutý starý oveľa lepší ako nové veci a predmety. Melancholickí ľudia nechcú byť v spoločnosti svojich rovesníkov. Cítia sa istejšie, ak sú v spoločnosti starších ľudí, najmä dospelých.

Často je možné stretnúť sa so situáciou, keď hostia prichádzajú k dospelým, a melancholické dieťa sa neodsťahuje od stola a pozorne počúva rozhovory dospelých.

cholerik podlieha

Aktívne, temperamentné a hlučné deti. Často je to presne to, čo sa pripisuje diagnóze hyperaktivity. Sú to deti, ktoré sa ľahko začnú obchodovať so sexom. Stačí ukázať novú hračku alebo zaujať novú spoločnosť.

Choleric rýchlo vstúpiť do nového tímu, takže ľahko ísť do materských škôl a škôl. Komunikácia s ľuďmi je pre nich hlavnou životnou hodnotou. Deti cholerické ľahko prepracované v tomto ohľade, sú veľmi ťažké dať spať počas dňa, a v noci, aby spal, mať veľa času.

Cholerik nesedí. Zdá sa, že bežia navíjací mechanizmus, ktorý sa nevypne. Tieto deti sa stávajú vynikajúcimi atlétmi, pretože je to tento druh rekreácie, ktorý vám umožní odhodiť zbytočnú energiu a konečne relaxovať.

Ako vychovávať dieťa podľa typu temperamentu?

Často dochádza ku konfliktom v rodine z dôvodu nedorozumenia dvoch generácií. Samozrejme, že rodičia chcú bezpodmienečnú poslušnosť od detí, a veľmi málo drobky sen byť vypočutý a pochopil.

Generačný konflikt môžu vyriešiť iba kompetentní a múdri dospelí, ktorí budú špeciálnym spôsobom vychovávať každé dieťa, začínajúc od druhu svojho temperamentu a uvedomujúc si, že každý malý potrebuje svoj vlastný prístup.

Ak vaše dieťa flegmatické

Phlegmatic má dosť skromné ​​množstvo emócií. Často je vo svojich prejavoch zdržanlivý a zdržanlivý. Rodičia by sa mali snažiť obviniť svoje dieťa zo svojej sily sily a sily. K tomu sa často na neho usmievajú a obklopujú ho pozitívnymi udalosťami.

Napríklad ísť spolu na snehu kopci alebo chodiť častejšie v parku. Obklopte svoje dieťa najjednoduchšími vecami, ktoré už robia život šťastným.

S takýmto dieťaťom by sme nemali zabúdať na hranie fyzických športov. Váš nápad sa na prvý pohľad nemusí páčiť. Ale začnite od najjednoduchších. Nie je potrebné vzdať sa bojov alebo karate, bude to stačiť na kúpanie alebo akrobaciu. Tieto športy môžu rozvíjať mobilitu u dieťaťa, ktoré sa mu nepáči.

Vaše dieťa sanguine

Veľký mínus spoločenského a otvoreného svätca je, že im chýba vytrvalosť. Nikdy nedokončia prácu. To môže v budúcnosti hrať s nimi krutý vtip. Rodičia by mali vynakladať všetku moc na to, aby v ich dieťati získali takéto vlastnosti. Na to sú potrebné denné kurzy s dieťaťom.

Dieťa sanguine nikdy nebude hrať na palube samotnú hru. V tomto prípade by sa dospelí mali starať o zvyšovanie vytrvalosti. Ak to chcete urobiť, zadajte ako pravidlo každý deň pred spaním s celou rodinou zbierať puzzle alebo čítať knihu.

Po dlhú dobu budete musieť urobiť spolu, ale neskôr dieťa bude konečne schopný sedieť sám. To bude musieť postupne zvyšovať čas, ktorý môže dieťa stráviť sám.

Vaše dieťa je melancholické

Najviac citlivý temperament u dieťaťa. Ľahko padá do skľúčenosti a smútku. Rodičia by mali čo najviac rozprávať s omrvinkami o svojich pocitoch. Melancholický - muž s jemným stavom mysle, takže ho nemožno nadávať a obviňovať za všetkých.

Urobte to mäkším spôsobom. Verte mi, aj on to vezme do srdca. Snažte sa naučiť dieťa opustiť svoje emócie a odpor, vysvetľujúc, že ​​bytie v duši prináša len frustráciu a zničenie samotnej osobnosti. Melancholické dieťa vyžaduje opatrný a trpezlivý prístup zo strany rodičov.

Baby choleric

Cholerický je obzvlášť aktívny a energický. V žiadnom prípade nemôže byť toto dieťa uzamknuté doma. Hneď ako sa dieťa vráti zo školy, nemôže byť okamžite nútený robiť domáce úlohy. Potrebuje vyhodiť nahromadenú energiu a ďalšie emócie. Pre tieto vynikajúce športové aktivity alebo prechádzky na čerstvom vzduchu.

Je nevyhnutné dať dieťaťu športový úsek. V ňom vyhodí energiu a jeho myšlienky nebudú zbytočným smerom.

Cholerik nemá rád uzavretý priestor, takže dlhé prechádzky sú povinné cez víkendy. Až potom, keď je dieťa fyzicky unavené, môže byť obozretný, trpezlivý a poslušný.

Je možné určiť temperament ešte v lone pohybom?

Povaha dieťaťa sa podľa tvrdení psychológov začína formovať niekde 3-4 roky. Už určiť, aký typ dieťaťa patrí, nemôžete pred 5-6 rokov veku. Že predškoláci už patria do jedného z typov a typov charakteru.

Tým, že je v maternici, nie je možné určiť temperament. Ak sa vaše dieťa správa aktívne, kopne a tlačí - to vôbec neznamená, že v živote bude jeho správanie presne rovnaké. Preto po narodení musíte počkať na krátky čas, aby ste pochopili, kto je váš syn alebo dcéra.

Výsledok

Загрузка...

Po určení typu temperamentu nie je možné ho zmeniť. Niektorí rodičia nemajú radi, že ich dieťa je flegmatické alebo cholerické, ale nič sa s tým nedá urobiť. Úlohou dospelých v tomto okamihu je rozvíjať vo svojich omrvinách tie vlastnosti alebo charakteristiky, ktoré sú negatívne v jeho type charakteru.

Napríklad vštepte optimizmus, dôveru, učte vytrvalosť a trpezlivosť. Iba vtedy môžeme povedať, že rodičia sa vyrovnávali so svojím poslaním.

Pozrite si video: Biblical Series I: Introduction to the Idea of God (Január 2020).

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár