Úspešné absolvovanie IVF

In vitro fertilizácia sľubuje mnoho neplodných žien, aby sa stali matkami. Tento postup sa na území Ruskej federácie vykonáva úplne zadarmo pre určitú kategóriu občanov.

Pre úspešný chod IVF sú ženy pripravené na veľa. Napriek zázrakom, ktoré sľubuje umelá inseminácia, však nie je úspešný pre všetky manželské páry.

Aký IVF je považovaný za úspešný?

Úspešné oplodnenie in vitro je postup, ktorý má za následok tehotenstvo. Takýto výsledok sa považuje za úspešný, takže protokol bol úspešný a možno ho považovať za úplný.

Podľa štatistík, len malé percento žien dosiahne úspešný protokol od prvého času. Niektorí idú na oplodnenie 3 alebo viackrát, po ktorom sa stanú plnohodnotnými rodičmi. Napriek tomu, napriek pozitívnym hodnoteniam, postup nie je taký ružový, ako sa nám na začiatku zdá.

Na čom záleží?

Úspech postupu nezávisí od lekárov vykonávajúcich operáciu. Po prvé, musíte venovať pozornosť kvalite a počtu vajec, ktoré boli získané v dôsledku plota.

10 faktov o IVF.

Ak po krátkom alebo dlhom protokole vaječníky primerane reagovali na stimuláciu, počas ktorej sa vytvoril veľký počet folikulov, znamenalo by to vysoké riziko úspešného oplodnenia.

Ak odborníci na plodnosť dostali menej ako 3 vajcia, potom to naznačuje, že existuje malá šanca na oplodnenie.

Úspech často ovplyvňuje kvalita spermií človeka. Vo všetkých prípadoch nie je možné nájsť potrebné množstvo operačných spermií schopných oplodniť vajíčko. Človek môže potrebovať ďalšiu stimuláciu. Tento postup nie je zahrnutý do operácie bezplatných kvót.

Výsledok je tiež určený taktikou prenosu embrya. Je potrebné, aby sa tento postup neťahal, ale aby sa neponáhľal. Ideálny čas je 3-5 dňové oplodnené embryo. Lekári sami určujú, čo embryo žena potrebuje.

Žena po IVF je povinná starostlivo dodržiavať všetky odporúčania lekára. Týkajú sa nielen otázky užívania drog, ale aj zmien v životnom štýle. Dievča by sa v tomto čase malo starostlivo starať o seba, dávať pozor na výskyt prechladnutia, viesť pokojný meraný život, odmietať brať alkohol, cigarety a tučné jedlá.

Samozrejme, jedným z určujúcich faktorov bude všeobecné zdravie ženy, jej reprodukčný vek. Ak je v čase oplodnenia žena vo veku od 30 do 35 rokov, potom jej šance sú priemerné. Keď vek viac ako 35 rokov, možnosť koncepcie je výrazne znížená.

Lekári sa stále snažia zvýšiť šancu na priaznivý výsledok udalostí, takže nie 1, ale 2 až 3 embryá sa umiestnia do maternice.

Šanca šťastia

Absolútne všetky ženy, ktoré žiadajú o in vitro fertilizáciu, majú záujem o to, aké sú šance na počatie dieťaťa v ich situácii. Žena mladšia ako 35 rokov, ktorá nemá vážne abnormality a patologické stavy reprodukčného systému, má od 35 do 45% pravdepodobnosť úspešného počatia.

Žena medzi 35 a 45 rokmi má 25-30% šancu. Šanca ženy po 45 rokoch veku predstavuje 10% pravdepodobnosti úspešného oplodnenia.

Zlyhanie po prvom IVF neznamená, že je potrebné zastaviť oplodnenie. Žena pokračuje 2 a následnými postupmi. Pravidlom je, že možnosť počať po 2 a 3 postupoch je oveľa vyššia ako po prvej. Avšak, po 4 šance sú výrazne znížené.

To znamená, že po čase stojí za to vyskúšať a komplexnú liečbu. Prístup, ktorý sa na tento účel použil, nebol pre vás vhodný, preto je potrebné ho zodpovedajúcim spôsobom zmeniť.

Je to dôležité! Dokonca aj ten, po ktorom došlo k potratu, sa považuje za úspešný protokol. Preto, ak samo embryonálne štepenie ide dobre, ale po niekoľkých dňoch alebo týždňoch dochádza k potratu, potom musíte kontaktovať špecialistu, ktorý nebude pracovať na probléme koncepcie, ale na schopnosti niesť dieťa.

Príznaky a príznaky tehotenstva oneskoriť

Po umelej inseminácii ide žena v ten istý deň domov. Až po 2 týždňoch je pozvaná na kliniku, aby urobila analýzu na stanovenie hladiny hormónu HCG v krvi.

In vitro oplodnenie.

Táto analýza je prvým počiatočným impulzom, ktorý indikuje stav tehotenstva pacienta. Ak je tehotenstvo potvrdené krvným testom, potom dievča ide do ďalšej fázy, konkrétne ultrazvuku.

Dievčatá však nie sú vždy pripravené čakať 2 týždne. Chcú okamžite vedieť a pochopiť, ako dobre IVF prešiel.

Nie všetky ženy môžu samy o sebe nájsť určité príznaky, podľa ktorých je možné posúdiť začiatok tehotenstva. Okrem toho lekári radia, aby ste sa na seba nepozerali, takže ešte raz nepodporujte.

Prvé príznaky žena, niekedy nájde už v deň 5 po transplantácii. Sú to malé krvácania. Toto sa nazýva krvácanie z implantátu, čo nespôsobuje vážne následky.

Ak sa krvácanie nezvyšuje, zatiaľ čo nie je žiadna ťažká a ostrá bolesť, potom by ste nemali báť. Pravidlom je, že počas niekoľkých dní je krvácanie asymptomatické.

Ženy často oslavujú výkyvy nálady. Sú spojené so zmenami hormonálnych hladín. Tieto zmeny však môžu byť spojené s nervovou situáciou a skúsenosťami s umelou insemináciou.

Po týždni a pol po opätovnej výsadbe môže pacient po pracovnom dni pozorovať ospalosť, únavu a ťažkosť. Žena trávi veľa úsilia na embryo, aby sa usadil.

Citlivé dámy cítia bolesť v oblasti bradavky.

Najpresnejším spôsobom, ako určiť tehotenstvo, by bola toxémia. Toto je znamenie, ktoré neprichádza príliš skoro. Spravidla pripadá na 2-3 mesiace tehotenstva. Preto sa v prvých týždňoch, keď sa objavila nevoľnosť, dá hovoriť iba o sebaposudzovaní alebo poruchách trávenia.

Pocity po prenose embrya

Mnohé ženy okamžite po procedúre umelej inseminácie začnú počúvať svoje vlastné telo a snažia sa rozpoznať pocity.

V ojedinelých prípadoch, dievčatá ešte pred potvrdením skutočnosti tehotenstva a krvný test budú môcť zistiť ich presný stav.

Lekári identifikujú množstvo pocitov, ktoré pomôžu určiť úspešný protokol IVF alebo nie:

  • opuch prsníkov;
  • výkyvy nálady;
  • pigmentácia na tvári;
  • túžba po neobvyklých potravinách;
  • časté močenie.

Tieto príznaky môžu naznačovať, že umelé oplodnenie bolo úspešné. Ale nemôžete ich len hľadať do 2 týždňov od čakania. Žena nemusí ani očakávať a cítiť zrod nového života v tele.

Výsledok

Úspešné oplodnenie in vitro je priemerná skutočnosť. To môže byť dosiahnuté po úspešnej liečbe, dlhý alebo krátky protokol, a úspešný transfer embrya. Úspešné IVF znamená narodenie v budúcnosti nového života, pre ktorý sa manželský pár pripravuje tak dlho.

Zanechajte Svoj Komentár