Prečo dieťa narazí na hlavu a ako sa ho zbaviť?

Zvyšovanie detí je náročný proces. Pozostáva nielen z potreby stanoviť si v hlave základné pravidlá a hranice, ale aj starať sa o zdravie dieťaťa.

Sú situácie, keď sa deti správajú veľmi zvláštne. Toto správanie spôsobuje, že sa rodičia postavia do strnulosti a nechápu, ako sa v budúcnosti správať. Napríklad, ak dieťa so závideniahodnou periodicitou bije hlavu.

Aby rodičia mohli urobiť správne a vyvážené rozhodnutie, stojí za to pochopiť túto situáciu a zhodnotiť ju až do konca.

Prečo dieťa za 1 rok bije hlavou?

Vedci sa domnievajú, že asi 20% detí sa porazí na hlavu. To je ovplyvnené tak individuálnymi vlastnosťami, ako aj psychickou situáciou v rodine. Často dôvod spočíva vo veku omrvinky.

Ak si rodičia všimnú, že drvina až 1 rok tvrdo bije hlavu alebo zaklopá hlavu na stenu, na boku postele, potom by sa mali prijať opatrenia. V prvom rade je potrebné pochopiť, prečo to robí. Hlavnou vecou nie je strach a panika. To je najčastejšie nezdravé zvyk, ktorý môže a mal by byť bojoval.

Často dôvod spočíva v tom, že dieťa sa nedokáže vyrovnať so svojimi emóciami. Napríklad si zobrali jeho obľúbenú hračku alebo ho nenechali niekam odísť. Fúka na hlavu, ukazuje agresiu a prejavuje nespokojnosť so situáciou.

Dôvody, prečo dieťa udrie hlavu.

Psychológovia hovoria, že deti mladšie ako 1 rok často trpia nedostatkom pozornosti. Napríklad dospelí netrávia s dieťaťom dostatok času, nehrajú si s ním. Potom sa dieťa začne nudiť. A jediná skutočná cesta, ako získať pozornosť niekoho iného, ​​bude úder do hlavy.

Stávky môžu často znamenať bolesť, hroziace ochorenie. Novorodenec mladší ako 1 rok nemôže hovoriť a vyjadriť to, čo cíti. Ak má zvonenie v ušiach alebo strieľa do hlavy, pokúsi sa zbaviť tejto bolesti sám.

V takom prípade, ak sa omrvinky často porazia na hlave, zatiaľ čo si ju užívajú a rodičia nikdy nepoznajú príčinu, potom môžete vyhľadať pomoc od špecialistu, ktorý pomôže určiť prítomnosť abnormalít v tele. Možno sú to mentálne abnormality, ktoré sa týmto spôsobom prejavujú.

Prečo deti po roku zasiahnu hlavy?

Загрузка...

Je to oveľa ťažšie vyriešiť problém s deťmi po roku. Spravidla ide o novo vznikajúcich jednotlivcov, ktorí majú svoje vlastné túžby a potreby. Často sa vedome dotkli hlavy.

Ak raz strúhanka videla, že sa rodičia zasmiali jeho zlému správaniu alebo pre neho reagovali zaujímavým spôsobom, zopakoval si tento zvyk znova a znova a hľadal rovnakú reakciu matky a otca.

Po roku dieťa ešte nevie, že je nezávislá osoba. Mnohé deti sa cítia súčasťou svojej matky, takže sa obávajú, keď ich matka opustí miestnosť alebo opustí dieťa s inými príbuznými.

Dieťa sa cíti horlivo nálada a skúsenosť matky, pričom ich berie ako svoje vlastné. Takže, ak matka nadáva dieťaťu za zlé správanie, potom sa cíti nielen vinný, ale tiež cíti horlivú túžbu potrestať sa. Ako trest pre neho by bol bije ho na hlavu skvelý spôsob.

Keď je situácia v rodine hektická a nestabilná, potom ju nie je možné potešiť. Ak doma neustále počuje agresiu, negativitu a zneužívanie, potom sa ho snaží zbaviť. Často je to práve v týchto chvíľach, kedy sa deti v tejto situácii začínajú cítiť previnilo a potom sa trest vykonáva pomocou šľahania.

Každé dieťa má určité krízy, ktorým čelí. Prvá sa nazýva kríza 3 roky. Veľmi často rodičia uistiť, že deti v tejto dobe sa zdalo byť nahradené. Už poslušné a milé dieťa je nahradené nevyváženým a neposlušným dieťaťom.

Dieťa do 3 rokov si uvedomuje seba ako plnohodnotného človeka, ktorý sa ho snaží prejaviť vo všetkom. Keď nechce byť vypočutý alebo je odmietnutý výkon určitých činností, vyjadruje svoju nelibosť alebo agresiu spôsobom, ktorý najviac obťažuje dospelých.

Rodičovská činnosť

Bez ohľadu na vek rodičov by v žiadnom prípade nemali byť nečinní.

Musia prijať niekoľko opatrení na odstránenie a odstránenie zlého návyku svojho dieťaťa.

 1. V rodine sa rozhodnite hovoriť ticho.
  Snaž sa neprisahať, nezvyšuj svoj hlas a nekrič na svoje dieťa. Chráňte ho pred konfliktmi a rodinnými spormi. Dieťa by malo byť vychované v pokojnej a vyrovnanej atmosfére.
 2. Nezameriavajte svoju pozornosť na zlý zvyk dieťaťa.
  Snažte sa ho rozptyľovať. Na tento účel môžete použiť rôzne techniky v závislosti od veku. Napríklad, spievajte pieseň, pozrite sa z okna, povedzte nám o novej hre alebo vtipný vtip.
 3. Keď dieťa udrie hlavu, snažte sa ho nedotýkať.
  Verte mi, že to nebude robiť niekoľko hodín. Vašou úlohou je ukázať absolútnu ľahostajnosť. Ak vezmete dieťa do náručia, začnite ho bozkávať, potom sa nabudúce situácia zopakuje. Koniec koncov, dieťa pochopí, že týmto spôsobom môžete získať pozornosť matky a bozky. Nie je potrebné budovať falošnú sekvenciu vo vašej hlave.
 4. Keď príčinou zvyku v hneve alebo zášť, potom hovoriť s dieťaťom jeho pocity.
  Vysvetlite, že ich môžete vyjadriť inak.
 5. Keď sa trojročný chová podobným spôsobom, potom je jeho chovaním veľmi často manipulácia s rodičmi.
  V tejto situácii je najlepšie nevenovať pozornosť tomu, čo sa deje. Ak máte možnosť, opustite miestnosť a ukážte, že sa nechcete zúčastniť tejto frašky. Za pár minút dieťa príde na svoje zmysly a príde po vás.

Úloha rodičov je dôležitá pri výchove dieťaťa. Je veľmi dôležité vyrovnať sa s vašimi emóciami a zároveň sa ukázať ako pacient. Nemali by ste ukázať žiadnu agresiu, žiadny hnev, žiadnu veselú náladu. Apatia a ľahostajnosť spôsobia, že dieťa pochopí, že si nikto nevšimne jeho správanie.

Liečba psychológom

Od 1 roka do 3 rokov sa môžete pokúsiť vyrovnať sa so zlým návykom na vlastnú päsť. Ak toto obdobie uplynulo a dieťa stále manipuluje s vašimi pocitmi, správa sa nevhodným spôsobom, potom stojí za to požiadať psychológa o pomoc.

Populárne metódy, ktoré sú predpísané deťom:

 1. Kreativita - deti využívajúce obrázky sa zbavujú nahromadených negatívnych emócií.
  Psychológ z náčrtkov chápe, aká ťažká je situácia v dome, v rodine av myšlienkach dieťaťa.
 2. Kone - veľa chorých ľudí sa uchýli k komunikácii s týmito zvieratami.
  Vháňajú mier, umiernenosť a relaxáciu.
 3. Zvieratá - nie je nič lepšie ako starať sa o niekoho.
  Psychológovia odporúčajú dostať domáce zviera.

Výsledok

Загрузка...

Veľmi často sa zvykom biť sa na hlavu znamená neschopnosť vyrovnať sa so stresovými situáciami. Dokonca aj keď to dieťa prestalo robiť, v každom prípade vysvetliť dieťaťu, ako sa správne vysporiadať so svojimi negatívnymi emóciami a akým smerom by mali byť nasmerované.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár