Ako vyliečiť detský strach?

Nielen deti sú vystavené strachu, ale aj dospelým. Ide o špeciálny neurotický stav tela, v ktorom sa vyskytujú psychické poruchy. Pre dospelých je strach tolerovaný menej účinným spôsobom. Ale pre deti je strach oveľa vážnejší.

Niekedy ide o silné výkriky a úzkosti. Rodičia by mali včas rozpoznať strach a pochopiť, ako sa zbaviť dieťaťa. Terapia nemôže byť tak jednoduchá, ako je spojená s duševnými poruchami, ktoré nie sú tak ľahko liečiteľné.

Strach: Známky, Príznaky

Samozrejme, pred liečením konkrétneho stavu by ste ho mali vyhodnotiť a pochopiť jeho závažnosť. Nekonečné dieťa sa dá vždy odlíšiť od davu. Nemôže rozrušiť bezdôvodný smútok. Každý detský štát má vysvetlenie dôvodu.

To môže byť strach, ktorý zanecháva stopy na normálnom vývoji a fungovaní tela.

Najčastejšie príznaky, ktoré možno použiť na klasifikáciu strachu, sú:

 • nočné mory - dieťa sa často prebúdza v noci, kričí a plače bez zjavného dôvodu.
  Malo by sa odlíšiť od nočných morov bolesti v noci. Musíte vedieť s istotou, že dieťa nie je choré a že ho nič neruší. Až potom budete schopní diagnostikovať stav strachu.
 • často sa prebudí v noci, vo sne, veľa sa otočí a vykríkol - kedysi pokojné dieťa náhle prestalo dobre spať.
  Spánok je hlavným zdravotným fenoménom. Žiadny spôsob, ako zabrániť chudobným spánkom. Rodičia by sa mali okamžite pokúsiť prispôsobiť situáciu tak, aby dieťa aj naďalej spalo zdravo. Koniec koncov, počas spánku sa zotavuje a pripravuje sa na nový deň.
 • strach z temnej miestnosti, byť sám - keď sa náhle dieťa začne nielen báť temnoty, ale aby sa stalo skutočným záchvatom hnevu, môže sa stať alarmujúcim zvonom, ktorý vám vysvetľuje jeho správanie.
 • hyperexcitabilita - najmenšie emocionálne situácie rezonujú vo forme nadmerných emócií.

Už v dôsledku vyššie uvedených kritérií môže mať dieťa negatívne vývojové následky. Napríklad nadmerné koktanie po hyperexcitabilite. To môže byť denné kňučanie, pretože nie je dobrý a zdravý spánok.

Všetky príznaky sa ťahajú jeden po druhom, čo má za následok spleť negatívnych emócií a následkov. Odstránenie príčiny, môžete sa zbaviť sprievodných faktorov. Ale ak strach nemá čas vyhrať včas, je plný vážnych porúch, dokonca hysteriky na adresu provokatívneho objektu.

Riziková skupina, alebo ako správanie matky a otca ovplyvňuje malé dieťa

Загрузка...

Existujú určité situácie, ktoré často spôsobujú rovnaký strach.

Medzi najobľúbenejšie patria:

 • prírodné javy (hrom, búrka);
 • Zvuky zvierat (šteniatka psov, vrčanie levov, vrany v zajatí);
 • výkriky dospelých;
 • stres;
 • ostrý hlasný zvuk;
 • nadmerné nároky rodičov.

Často príčinou strachu je správanie rodičov. Len málo rodičov pochopí, ale v skutočnosti je každé dieťa ako špongia, absorbuje všetko, čo mu mama a otec povie. Pre neho sú to autority, spoľahlivá sila a ochrana. Dieťa bude nevedome počúvať všetko, čo mu rodičia budú diktovať na dlhú dobu.

Úlohou rodičov je chrániť dieťa pred javmi, ktoré ho v čo najväčšej miere vystrašujú. Samotné matky často často strach prenasledujú do svojho dieťaťa. Napríklad sa chvejú zo štekania psov alebo skúseností, keď vidia neznámych ľudí. Dieťa okamžite číta správanie a emócie matky, podvedome zrádza to isté.

V mladom veku všetky deti pociťujú stresové situácie, prvýkrát chodia do materskej školy. Pre nich je to nebezpečné miesto, kde nie sú rodičia. Dieťa najviac protestuje proti tomuto.

V tejto súvislosti bola vyvinutá špeciálna metodika adaptácie pre školské vzdelávanie v materských školách. Zahŕňa hodinové zistenie dieťaťa. Denná alebo týždenná návšteva vzdelávacej inštitúcie sa zvyšuje.

Dieťa tak nezažije silné emocionálne preťaženie, pretože bude postupne akceptovať nové pracovné podmienky pre seba.

Oficiálne metódy liečby strachu

Malo by okamžite urobiť výhradu, že vedci neklasifikujú strach ako chorobu. Pre nich je to len porucha nervového systému. Je prístupný tak korekcii, ako aj liečbe. Aby sme zistili, ako zaobchádzať so strachom, je potrebné pochopiť podstatu problému a jeho závažnosť.

Vo väčšine prípadov je najúčinnejšou metódou materská láska a starostlivosť. Obklopte dieťa v okamihu prežívania lásky a teplých objatí, potom nebudete mať čas si všimnúť, ako sa uvoľní a nervové napätie okamžite opustí. Pre staršie deti sú použiteľné terapie vo forme rozprávok, hier, kresieb a oveľa viac.

Lekári odporúčajú nasledujúce jednoduché tipy, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s nervovým zlyhaním:

 1. Kalenie, tanec, spev a kresba - to je to, čo pomôže odvrátiť a uvoľniť napätie.
 2. Diéta vo forme non-caffeinated potravín a nezdravé diéty. Odporúča sa používať iba riadne varené potraviny, dusené alebo dusené.
 3. V noci si oddýchnite v kúpeli, nekúpajte sa a udržujte teplotu nie vyššiu ako 37 stupňov.
 4. Skúste čo najviac chodiť.

Hypnóza na zmiernenie strachu a jeho účinkov

Je to liečba, ktorá je vhodná pre najzávažnejší prejav poruchy. Špecialista ponorí dieťa do hypnózy a dá mu odporúčania, ako zvládnuť svoj strach. V žiadnom prípade by sa takáto vec nemala robiť s malým dieťaťom, ktoré ešte úplne nevyvinulo psychiku.

Staršie deti môžu byť vystavené hypnóze. Ale v tomto prípade je potrebné správne vybrať špecialistu, ktorý pomôže napraviť správanie vášho syna alebo dcéry.

Homeopatia vyliečiť strach

Lieky sa predpisujú len po konzultácii s odborníkom. Existuje určitý zoznam liekov, ktoré sa široko používajú na liečbu strachu.

Všetci sa snažia vyrovnať psychiku dieťaťa, ukázať mu, že všetko je pokojné a nemá sa čoho báť. Napriek tomu, že sú tak široko známe, stojí za to sa ich zdržať, kým si neuvedomíte, že tento spôsob liečby je pre dieťa skutočne nevyhnutný.

Igroterapiya, rozprávky a tvorivosť

Jeden z najbezpečnejších spôsobov pre dieťa. Počas hry je dieťa nielen zábavné, ale aj rozvíjajúce sa. Učí sa komunikovať, správať sa v spoločnosti, riešiť určité životné ťažkosti. Úlohou rodičov je starostlivejšie vyberať hry, rozprávky a iné typy kreativity.

Sú potrebné predovšetkým na to, aby sa bavili, ale aby sa problém vyriešil. Metóda rozprávkovej terapie je jednou z najobľúbenejších. Jeho myšlienkou je, že sa dieťa ponorí do sveta rozprávok, kde má rovnaké dieťa ťažkosti v životných podmienkach.

Dej by mal byť vyvinutý takým spôsobom, aby sa dieťa nakoniec muselo vyrovnať s ich problémami. Tým si ani nevšimne, ako sa prestane báť a opatrný pred tým, čo sa pred niekoľkými týždňami otrasil.

Komunikácia s detským psychológom

Počas tejto metódy psychológ vykonáva korektívne rozhovory. Špecialista pred úpravou najprv skúma dieťa. Za týmto účelom sa vykonávajú prieskumy a testovanie, študuje sa jeho psycho-typ a rozhovory s rodičmi.

Samozrejme, táto metóda je považovaná za jednu z najúčinnejších. Ale v skutočnosti sa môže použiť len pre deti v školskom veku. S jednoročným dieťaťom to nebude úspešné, pretože predškoláci majú ťažšie kontaktovať.

Strach liečby s ľudovými liekmi doma

Existuje niekoľko názorov na účinnosť tradičnej medicíny. Komarovsky je presvedčený, že to nie je miesto, kde by ste sa mohli nachádzať v modernom svete. Okrem pokoja matky a zvyšku rodinných príslušníkov, táto technika nenesie nič pozitívne. V tom však nie je nič negatívne.

Ale napriek tomu, aj známy lekár v nej má výhody, argumentujúc tým, že pri liečbe duševných porúch u dieťaťa je potrebná vyvážená a pokojná matka. Ak sa upokojí po použití tradičnej medicíny, potom skôr táto liečba bude účinná pre ňu, ktorá neskôr bude mať pozitívny vplyv na dieťa.

V druhej metóde sú platné ľudové prostriedky, pretože boli použité na viac ako jednu generáciu, čo znamená ich dobrú prax.

Umytie svätou vodou doma

Svätá voda je obyčajná voda, ktorú vysvätili predstavitelia cirkvi. To je jeden z najpopulárnejších spôsobov tradičnej medicíny. Okrem toho ho odporúčajú aj ministri cirkvi.

Nepokojné dieťa by malo umývať svätú vodu av tomto čase čítať modlitbu "Náš Otec". Podľa druhej metódy, matky dávajú piť svätú vodu počas dňa. Samozrejme, nemožno hovoriť o účinnosti tejto metódy.

Ako odstrániť strach naliatím na vosk doma?

Toto je skutočný staroveký obrad, ktorý sa konal v dedinách babičiek. Dieťa ležalo v čele postele a počas celého zákroku musí byť mobilné. Veľmi malé deti to môžu držať počas spánku.

Ak chcete vykonať vylievanie vosku, musíte vziať 10 sviečok a roztaviť ich na ohni v železnej nádobe. V čele dieťaťa položte kovovú misku so studenou vodou.

Vykonávajúci obrad musí pomaly naliať roztavené sviečky do misky studenej vody a hovoriť modlitby. Obrad prechodu môže len najbližší príbuzní.

Strašidelný pozemok so závitom

Mama bude musieť vziať cievku nite a zmerať svoje dieťa. Za týmto účelom odvíjajte spleť a odmerajte výšku. Potom zmerajte hrúbku ramien a nôh. Prerušiť vlákno zakaždým.

Získané segmenty sa musia odobrať a hnetiť do koláča z roztaveného vosku. To všetko sa nachádza v ľavom dolnom rohu dverí. Je užitočné čítať a modliť sa vám.

Ako mama môže hovoriť vodou

Láska matky má možno veľké množstvo energie a životodarnej sily. Mama je schopná hovoriť sama a zachrániť svoje dieťa pred nervovými poruchami. K tomu potrebuje naliať studenú vodu do misy.

V uzavretej miestnosti nad vodou si trikrát prečítajte modlitbu a prejdite. Teraz matka strieka výslednú vodu v rohoch miestnosti, pričom odsudzuje nášho Otca.

Obrad valenia strachu a zlého oka vajcia

Nad hlavou dieťaťa sa valí vajíčko a vyslovuje modlitby. Mama môže povedať nielen modlitby, ktoré sú jej známe, ale tiež požiadať svätých patrónov o zdravie jej dieťaťa, šťastia a pohody.

Po dokončení obradu, musíte zlomiť vajcia v miske a pozrite sa na obsah. Ak je zatemnená alebo má nejaké miesta alebo cudzie telesá, potom môžeme predpokladať, že obrad bol úspešne vykonaný.

Modlitby a sprisahania zo strachu a zlého oka dieťaťa

Загрузка...

Tradičná medicína nemá nič spoločné s ortodoxnými spôsobmi, ako sa zbaviť porúch. Kňazi to považujú za prejav pohanstva a dokonca za hriech, napriek tomu, že sa v ľudovej medicíne aktívne využívajú.

Pravoslávia ponúka svoje vlastné účinné spôsoby, ktorými Boh pomôže pri uzdravení.

Pravoslávne modlitby a sprisahania

Jedným z najmocnejších je modlitba "Náš Otec". Mama sa musí pripraviť na čítanie, upokojiť sa a nie panike. Jej pohyby by mali byť jasné, pokojné a pokojné.

Mama vezme dieťa do náručia, umyje ho svätenou vodou a trikrát odsúdi modlitbu „Náš Otec“ a požiada o vyslobodenie od zlého. Zároveň nie je dosť času, aby sa dieťa vrátilo do svojej pôvodnej podoby. Stojí za to čítať počas týždňa trikrát denne.

Pozemok pre vodu pre dospelých a deti

Voda je považovaná za jeden z najsilnejších energetických tokov. Má naozaj živú moc, najmä ak hovorí. Okrem toho bude voda ľahko vodu dieťa. Ani nechápe, čo pije. Aby bolo možné sprisahanie, stojí za to ísť do kostola a kúpiť 13 sviečok, svätú vodu.

Choď domov. Po splne je potrebné položiť na stôl dve zapálené sviečky a tanierik so svätou vodou. Počas modlitby požiadajte Boha o uzdravenie vášho dieťaťa.

Potom, čo matka čítala modlitbu, potrebuje začať hovoriť vodou. To sa vykonáva trikrát. Vyhoďte sviečky a vezmite ich z domu. Zároveň ich nechajte na križovatke lepšie. Ďalšie ráno umyte dieťa vodou.

Najsilnejšie sprisahanie na vosk

Podobný rituál s ľudom, ale má trochu iné obrysy. V podstate sa táto metóda používa pre dojčatá alebo dojčatá. Súčasne trávia rituál blízki príbuzní. Mama v tejto dobe drží dieťa v náručí. Musí čeliť výstupu z obydlia.

Za ním je príbuzný, ktorý číta modlitbu a vyslovuje obrad. Roztopené sviečky sa nalejú do misy studenej vody, v tomto čase je náš Otec vyslovený. Potom pozorujte, ktoré obrázky sú zobrazené voskom. Ak sú nerovnomerné, potom to znamená úspech metódy.

Ortodoxná modlitba zo strachu prestať sa báť

U detí to nie sú jednoduché nervové poruchy, ale skutočné záchvaty hnevu od dráždivých. V tomto čase musí matka rýchlo prísť a rozhodnúť, čo robiť s vystrašeným dieťaťom. Mala by okamžite vyzdvihnúť dieťa a prečítať si modlitbu.

Okrem modlitby je prípustné povedať:

 1. "Objímam ťa a odoberiem strach."
 2. "Zakryla som ťa lemom, zabudla si na tú strach."
 3. "Môžem ťa ochrániť a odobrať ti strach o seba."

Povedzte tieto slová niekoľkokrát a nevšimnete si, ako sa dieťa začne upokojovať a relaxovať vo vašich rukách.

Ako čítať modlitbu Matrona Moskvy?

Nie je ťažké čítať modlitbu k Matronovi. Je jednou z najsilnejších patrónov detí. Ľudia z celého sveta sa k nej modlia.

Je potrebné rozsvietiť sviečku, postaviť sa vedľa modlitby a povedať: „Požehnaná Matróna Moskvy, žiadam vás, aby ste uzdravili moje dieťa, odstránili z neho strach. Žiadam vás o pomoc, o zvláštnu lásku, o matku.“ Amen.

Sprisahanie sprisahania moslimov

Nielen ortodoxní, ale aj moslimská viera si vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel a zvykov. Ak sa spýtate Alaha, potom moslimovia určite prežijú nervózne zážitky. Môžete sa opýtať nasledovne: "Zachráň nás Alaha pred Satanom a iným zlým okom."

Bylinná medicína

Od dávnych čias, bylinky majú liečivé účinky. Dodnes sa verí, že môžu pomôcť zbaviť sa určitých zdravotných problémov. V prípade strachu, potrebujeme trávu, aby sme uvoľnili dieťa, upokojili ho a pripravili ho na posteľ.

Je najúčinnejšie vykonávať bylinnú terapiu pri kúpaní. Môžete pridať aj samo-varené extrakty a byliny, ktoré je potrebné zakúpiť v lekárni vo forme gélov alebo špeciálnych suspenzií.

Ako použité bylinky:

 • žihľavy;
 • medovka;
 • vres;
 • tymian;
 • ihličnany;
 • pivonka;
 • levanduľa;
 • valeriána;
 • motherwort.

Tráva sa používa ako prísada v kúpeľni, čajové dekory, spacáky. Ako používať túto metódu na základe špecifickej situácie a charakteru prejavu strachu v dieťati.

Výsledok

Najvernejším a najúčinnejším spôsobom, ktorý pomôže každému dieťaťu vyrovnať sa s problémami nervového zrútenia, je materinská a otcovská láska. Toto je základ, na ktorom bude postavený všeobecný duševný stav osoby.

Komarovsky tvrdí, že prejav strachu v detstve je podporovaný výchovou v autoritárskej rodine alebo úplnou ľahostajnosťou k dieťaťu. V prípade, že dieťa zažije vo svojej rodine pohodlie, cíti bezhraničnú lásku a podporu, potom je nepravdepodobné, že po strachu zažije vážne následky.

Aby sa zabránilo akútnym skúsenostiam, matka, keď vidí, že dieťa bolo vystrašené, by ho mala okamžite prijať, upokojiť ho a vysvetliť, čo spôsobilo strach.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár