Ako liečiť zuby deťom v anestézii?

Deti sú veľmi ťažké tolerovať cesty k zubárovi. To je presne lekár, ktorý sa bojí od prvých rokov až do dospelosti. Moderná medicína uvažuje nielen o tom, ako a čo liečiť, ale aj o tom, ako pomôcť dieťaťu vyrovnať sa so zmyslom pre strach.

Strach z dieťaťa v skutočnosti nesie veľa ťažkostí pre tri strany: pre samotné dieťa, rodičov a lekárov. Výsledkom je, že každý je nervózny a napätý, preto môžu vzniknúť nesprávne následky spojené s liečbou.

V poslednej dobe sa používanie celkovej anestézie stalo populárnym spôsobom liečby detí. Pod ním je možné vykonávať početné manipulácie.

Odchýlky konania

Vďaka anestézii môže každá osoba pokojne spať. Zároveň nebude počuť a ​​cítiť, čo sa okolo neho deje. Toto je zvláštna podmienka, ktorá je spôsobená umelými prostriedkami. Počas prevádzky sa činnosť centrálneho nervového systému spomaľuje, prah citlivosti sa prudko znižuje a reflexná aktivita sa úplne znižuje.

Liečivo sa môže podávať niekoľkými spôsobmi. Prvá metóda je intravenózna pomocou ihly a injekčnej striekačky a druhá je pomocou masky. Lieky prechádzajú respiračným traktom, spadajú priamo do mozgovej činnosti, ktorá dočasne zastaví prácu mnohých systémov v tele.

Vezmite prosím na vedomie, že toto je reverzibilný stav, ktorý možno ľahko spomaliť a vrátiť dieťa do zmyslov.

Lekár určí dávku samotného lieku. Malo by stačiť, aby dieťa spalo.

Čo treba urobiť vopred?

Загрузка...

Takýto postup sa považuje za dosť závažný, a preto sa spravidla nerobí nič za nič.

Existuje určitý súbor opatrení, ktoré sa musia dodržiavať pri celkovej anestézii:

 1. Konzultácia s ošetrujúcim lekárom - najprv musí špecialista vykonať kontrolu zubov, aby pochopil, čo je problém.
  Mal by zvážiť, do akej miery je potrebná celková anestézia. Okrem toho, lekár hovorí o jeho prínosoch a rodičoch, bez ktorých povolenie nie je možné vykonať takúto manipuláciu.
 2. Absolvovať laboratórne testy, ktoré potvrdzujú, že sa môže vykonať celková anestézia konkrétnej osobe.
 3. Vylúčiť príjem potravy 6 hodín pred plánovaným postupom a 2 hodiny na odmietnutie použitia tekutiny.

Rodičia by sa mali pýtať, či má klinika povolenie na vykonanie takéhoto postupu. Počas celkovej anestézie by v kancelárii mali byť najmenej 3 osoby: anestéziológ, ošetrujúci lekár a asistent.

Aký liek na anestéziu je najlepší pre deti?

Pre deti sa používa špeciálny anestetický liek. Obsahuje menej škodlivých látok. Je tiež menej silná. Jeho použitie však možno považovať za dostatočné pre celý organizmus.

Špecialisti vo väčšine prípadov používajú Sevoran. Je to liek, ktorý možno charakterizovať len na pozitívnej strane:

 • k dispozícii pre predčasne narodené deti;
 • nespôsobuje podráždenie;
 • nemá negatívne dôsledky;
 • pri prvých dychoch dieťaťa
 • postupne začína zaspávať;
 • môžu byť kombinované s terapeutickými liečivami.

Lokálna anestézia

Obvykle sa vyberie niekoľko typov celkovej anestézie:

 1. Inhalácia je najjednoduchšia a najbezpečnejšia forma anestézie pre dieťa.
  Na deti sa kladie špeciálna maska, do ktorej prúdi liečivý vzduch. Dieťa nemá špeciálne manipulácie. Potrebuje len vdychovať a vydýchnuť. Už pri 2-3 vdýchnutí-výdych začína postupné ponorenie do spánku. Ďalšia výhoda môže byť považovaná za postupnú. Na vykonanie tohto typu anestézie sa používa liek Sevoran.
 2. Intravenózna anestézia sa považuje za menej častú.
  Je viac nechránený z hľadiska psychológie. Používa sa hlavne u detí, ktoré už vložili katéter, pretože v tomto prípade nie je potrebné aplikovať ďalší liek.

sedatíva

Загрузка...

Toto je zvláštny stav, ktorý sa líši od celkovej anestézie. Anesteziológ používa ľahšie liečivo alebo nižšiu dávku. Výsledkom je, že strúhanka klesá do povrchného spánku, zatiaľ čo počuje všetko, čo sa okolo neho deje. Napriek tomu sa o to veľmi nezaujíma. Je v akomsi tranze.

Existuje úplný nedostatok stresu a bolesti. Po týždni mnoho pacientov pociťuje amnéziu v momente, keď boli na stoličke. Hoci váš syn alebo dcéra môžu komunikovať s matkou počas celej relácie, potom si ani nepamätá, čo bolo na zubnej klinike.

Výhody sedácie sú mnohé, od dostupnosti až po skutočnú cenovú kategóriu.

Indikácie pre zubné ošetrenie detí vo sne

Nie všetky deti sa môžu liečiť vo sne.

Existuje niekoľko indikácií, na ktoré bude špecializovaný lekár konať:

 • Povinná traumatická chirurgia, čo znamená komplexnú manipuláciu;
 • panický stav u dieťaťa, ktoré nie je prístupné žiadnemu presviedčaniu;
 • vážny strach z návštevy zubára;
 • zubné ošetrenie detí do 3 rokov;
 • liečba detí s vrodenými poruchami centrálneho nervového systému, mentálnym postihnutím.

Dieťa často vyžaduje liečbu niekoľkých zubov naraz. Je to dlhý a zdĺhavý proces, takže mu môže pomôcť celková anestézia, ktorá dá dieťa do stavu spánku.

Kontraindikácie postupu

Nie všetky deti môžu byť manipulované s anestéziou.

Niektorí majú zo zdravotných dôvodov kontraindikácie:

 1. Vírusové ochorenia, vrátane chrípky, ARVI, ARI.
 2. Očkovanie.
 3. Nedostatok telesnej hmotnosti.
 4. Chronické ochorenia dýchacích ciest (astma, bronchitída).
 5. Srdcové defekty.
 6. Alergie.

Niektoré z týchto problémov stále umožňujú liečbu zubov v celkovej anestézii. Zároveň však deti môžu potrebovať povinnú pomoc špecializovaného lekára, anestéziológa a reumatológa. Pravidlom je, že v závažných prípadoch existuje celá komisia, ktorá monitoruje priebeh operácie.

Detská stomatológia v celkovej anestézii: je bezpečná?

Загрузка...

Určite sa dá povedať, že vo svete medicíny je miesto, kde by malo byť detské zubné lekárstvo v celkovej anestézii. Ale nemôžete si byť istí jej bezpečnosťou. Ide však o jednoznačný zásah do práce organizmu, konkrétne do centrálneho nervového systému.

Podobný proces sa preto často uskutočňuje s množstvom komplikácií:

 • alergická reakcia - podľa štatistík, len malé percento detí môže po aplikácii celkovej anestézie zaznamenať podobné odchýlky.
  Napriek tomu sú absolútne všetky zdravotné strediská vybavené potrebnými liekmi, ktoré pomôžu vrátiť dieťa do normálneho stavu v rýchlom čase.
 • gag reflex - aby sa zabránilo takémuto stavu, je potrebné vylúčiť potravu na 6 hodín a vypiť na 2 hodiny.

Existujú protivníci celkovej anestézie, ktorá zabezpečuje, že negatívne ovplyvňuje mozgové bunky dieťaťa. Vo svete však neexistuje jediná vedecká štúdia potvrdzujúca túto teóriu.

Zároveň je možné poznamenať, že ak je dieťa schopné liečiť sa bez anestézie, je lepšie ho odmietnuť. Ak je strúhanka pod obrovským stresom a doslova neumožňuje lekárovi vykonať manipuláciu, potom je to stále stojí za to použiť podobnú metódu.

Následne sa v závislosti od tela dieťaťa objaví zotavenie. Na tomto a na druhý deň by ste nemali dojčiť dieťa. Snažte sa mu dať čo najviac náklonnosti, lásky, starostlivosti a odpočinku.

Výsledok

Zubná liečba v celkovej anestézii u detí je progresívna metóda, ktorá pomáha ľahšie operovať a riešiť mnohé problémy. Odteraz dieťa už netrpí a trpí obrovským stresom. Je dôležité, aby sa rodičia o dieťa starali, aby liečba prešla rýchlo a nepostrehnuteľne.

Potom dieťa nebude mať psychologickú traumu, po ktorej odmietne liečiť zuby. Mnohé moderné kliniky sú obzvlášť milé pre malých pacientov, uvedomujúc si, aké dôležité je vštepiť zmysel pre zodpovednosť za svoje zdravie, čo v budúcnosti prinesie len výhody.

Špecialisti môžu pracovať aj s najnáročnejšími deťmi, ktoré nechcú nadviazať kontakt. Moderné moderné technológie pomáhajú deťom pochopiť, ako bezpečné a nevyhnutné je zubné ošetrenie už od útleho veku.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár