Aká je teplota kuracie kiahne u detí?

Plané kiahne sú jednou z populárnych chorôb. Mnohí lekári trvajú na tom, že je lepšie dostať sa cez to v detstve. Je to spôsobené miernejšou formou, v ktorej sa ochorenie vyskytuje.

Deti sú pre dospelých oveľa ľahšie tolerovať teplotu a svrbenie na tele. U dospelých sú závažnejšie príznaky, ktoré spôsobujú veľa nepohodlia.

Ako prúdi ovčie kiahne?

Predpokladá sa, že dieťa má ovčie kiahne v niekoľkých charakteristických štádiách. Všetky majú svoje vlastné charakteristiky a charakteristiky.

Prvá perióda sa považuje za inkubáciu. V tomto čase sa v tele objaví vírus. Podľa lekárov je doba inkubácie asi 2 týždne.

V tele je vírus, ktorý sa začína rozmnožovať. Dieťa v tomto čase necíti žiadne nepríjemné pocity. Podľa nej nie je jasné, či vážne ochorenie začne veľmi skoro.

Prodromálne obdobie je druhým štádiom, počas ktorého sa objavujú prvé symptómy. Sú podobné najbežnejším infekčným a zápalovým procesom.

Mnohým sa môže zdať, že dieťa trpí nachladnutím ako studené alebo ARI. To sa prejavuje vo forme celkovej malátnosti, slabosti, horúčky, nádchy a kašľa.

Tretie obdobie sa vyznačuje jasnými a charakteristickými vyrážkami na tele. Vyrážka v krátkom časovom období sa šíri po celom tele bez toho, aby ovplyvňovala iba dlane a päty. Keď sa celé telo naplní vyrážkou, začne sa transformovať.

Postupom času sa vyrážka mení na malé škvrny s belavou tekutinou vo vnútri. To začína dávať dieťaťu svrbenie a nepohodlie.

Vlastnosti ochorenia a liečba ovčích kiahní.

Štvrtá a posledná fáza je charakterizovaná absenciou infekčných prejavov ochorenia, nových lézií.

Plané kiahne sú nákazlivé len týždeň po vyrážke. Akonáhle vyrážka ustúpi, začne prejsť, infekcia nie je nákazlivá pre zvyšok detí.

Vysoká teplota v detských kuracích kiahňach

Загрузка...

Často jedným z prvých prejavov ovčích kiahní je vysoká teplota. Avšak, kým sa na koži neobjaví charakteristické ochorenie, je dosť ťažké odhaliť existujúci problém.

Teplota stúpa a snaží sa bojovať s infekciou. Vírus môže byť zabitý, ak telesná teplota stúpne na 37 stupňov. Telo sa chce vyrovnať s problémom samo o sebe, dáva signál k činom, čím sa telo zahrieva.

Ale spravidla sa telo nedokáže vyrovnať s problémom sám, potom sa vírus dostane do krvného obehu. V tomto čase sa objaví intoxikácia alebo otrava. V tomto okamihu sa teplota čo najviac zvýši.

Počas ovčích kiahní môže teplota naznačovať, že sa telo snaží vyrovnať sa s problémom sám. Ak telesná teplota nepresiahne 38 stupňov, potom nie je potrebné strieľať. V prípade 37 stupňov, je potrebné použiť viac tekutín, dopĺňajúce zásoby v tele pre nový boj.

Môže existovať atypická ovčia kiahňa s horúčkou, ale nie vyrážka?

Vedci zaznamenali výskyt tzv. Atypických ovčích kiahní. Má veľa rozdielov od najčastejších ochorení.

Po prvé, v tejto dobe nie je zvýšená telesná teplota. Dieťa môže mať len všeobecnú malátnosť.

Po druhé, vyrážka je len v malých množstvách alebo úplne chýba. Diagnostikovať ochorenie môže byť len lekár po laboratórnych a výskumných analýzach.

Typicky sa atypické ovčie kiahne vyskytujú u detí, ktoré boli očkované proti tomuto ochoreniu. Okrem toho sa tento problém často vyskytuje u novorodencov so zvýšenými hladinami imunoglobulínu v krvi.

Aká je teplota kuracie kiahne?

Deti reagujú úplne inak na choroby. Preto je problém pri určovaní presnej teploty pre ovčie kiahne. To môže byť ako zvýšené, tak úplne normálne.

V prípade, že choroba má mierny charakter, potom sa teplota pozoruje len počas prvých 2 dní a neprekročí 37 stupňov.

Najčastejšie prípady stredne ťažkých ovčích kiahní. V tomto čase trvá zvýšená teplota 4 dni a jej hodnota je približne 38-39 stupňov.

Najhoršou a najťažšou možnosťou by boli ovčie kiahne s teplotou trvajúcou 7 dní. Jeho hodnota zároveň kolíše približne v 40 stupňoch.

Koľko dní trvá teplota

Загрузка...

Horúce telo je zaznamenané niekoľko dní pred objavením sa vyrážky. Je to charakteristický príznak choroby. Počet dní závisí od tvrdosti ovčích kiahní.

Pri miernom ochorení trvá horúčka 2 až 4 dni. So závažným štádiom 4-5 dní. Ťažké štádium je charakterizované 7 dňami.

V predstihu, žiadny z lekárov nemôže predpovedať, ako ťažké bude dieťa trpieť chorobou. Po prvé, ovplyvňuje jeho imunitu a schopnosť tela bojovať.

Deti, ktoré sú častejšie choré, majú oslabený imunitný systém, majú spravidla vážne ochorenie. Často majú komplikácie. Deti so silnou imunitou stále trpia ovčími kiahňami. Majú však postupovať jednoducho a rýchlo.

Teplota sa varí ovčími kiahňami

Mnohí rodičia sa zaujímajú o drogovú otázku, a to, keď je potrebné podať antipyretické lieky. Po prvé, musíme sa pozrieť na celkový stav a pohodu pacienta.

Spravidla deti pokojne tolerujú telesnú teplotu až 38 stupňov. Preto nie je potrebné zostreliť. Úlohou rodičov je len dať dostatok nápoja a nie prehriatiu, aby sa teplota neproplazila. Telo sa musí samostatne naučiť bojovať s vírusmi a infekciami, čo prispeje k lepšej produkcii protilátok.

Ako poraziť teplo?

V lekárni musia byť antipyretiká. Patria do skupiny nesteroidných liekov, ktoré majú protizápalový účinok na telo a anestetikum.

Medzi hlavné antipyretiká patria:

  1. Nurofen.
  2. Tsefekon.
  3. Efferalgan.
  4. Panadol.

Venujte pozornosť forme uvoľňovania liekov. Pre deti je najvhodnejšie dať sirupy alebo sviečky. Každá droga je použiteľná pre deti určitého veku. Univerzálne sú sirup Nurofen, ktorý možno použiť od narodenia a sviečky Tsefekon.

Nurofen sirup je vysoko účinný. Teplota sa po 15-20 minútach vypne, pričom jej pôsobenie trvá 12 hodín. Tsefekon sviečky, ktoré trvajú 5-6 hodín používania, sa považujú za menej účinné.

Čo ak to nezmizne?

Загрузка...

Stáva sa, že teplota počas ovčích kiahní nezmizne. V tom čase pre rodičov nastáva skutočná panika.

Ak ste svojmu dieťaťu podali antipyretikum, uplynula hodina alebo dve a nestratila sa, okamžite vyhľadajte lekára. Najmä naliehavá potreba reagovať s malými deťmi.

Rada Dr. Komarovského

Komarovsky sa dôrazne odporúča, aby riadne liečiť dieťa s ovčími kiahňami. V prvom rade to bude potrebné izolovať od zvyšku detí. Môžete napríklad vytvoriť vhodnú atmosféru v inej miestnosti.

Pokiaľ ide o Zelenku, Komarovsky je voči nej skeptický. Tento nástroj nemá žiadne funkcie. Okrem toho sa nepoužíva v žiadnej krajine na svete. Brilantná zelená je však len skvelá značka, pomocou ktorej môžete sledovať novo vznikajúce miesta.

Vyrážka je najlepšie mazaná skutočne stojacimi prostriedkami. Môže to byť rivanol, fukortín, kalomínové mlieko. Tieto lieky sú drahšie ako brilantná zelená. Ale určite sa dajú nazvať účinnými. Pomôžu zmierniť svrbenie a obrátia zápalový proces.

Výsledok

V žiadnom prípade nie je samoliečba. Ak pochopíte, že vaše dieťa má ovčie kiahne, okamžite sa poraďte s lekárom. Pediater po vyšetrení a testovaní bude schopný presne diagnostikovať vás.

Zároveň sa s ním poraďte o dobe liečby a inkubácie, počas ktorej je zakázaný kontakt so zdravými ľuďmi.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár