Výhody a poškodenie cvičení

Úplne každá žena sníva o tenkom páse a plochom bruchu. Takéto sny však nie sú vždy určené na splnenie. Často na ceste dievča čelí mnohým prekážkam: materiálnym ťažkostiam, nedostatku voľného času na návštevu haly, nikomu neopúšťa dieťa s pracovnou záťažou v práci a oveľa viac.

V praxi jogy, tam je špeciálne cvičenie, ktoré je zamerané na vytesané postava, osa pás a ploché brucho. Toto cvičenie nevyžaduje žiadne vážne úpravy. To sa dá ľahko urobiť nezávisle doma.

Čo je vákuum pre žalúdok?

Ak dávate pozor na ženy rôznych tvarov a siluety, môžete vidieť, že každý v uvoľnenom stave má vyčnievajúce brušné svaly. Dokonca aj najtenšia krása si môže všimnúť mierne visiace brucho. Toto všetko je spôsobené banálnou fyziológiou.

Každý človek má slabé brušné svaly, v dôsledku čoho vedú k tzv. Visiacim alebo vyčnievajúcim bruškom.

V žalúdku je niekoľko svalov, ktoré sú priamo zodpovedné za prítomnosť alebo neprítomnosť brušných svalov. Ide o priame, vonkajšie, vnútorné a priečne brušné svaly.

Tlač sa sústreďuje hlavne na rektálne svaly. Dôležité priečne svaly sa nikdy nezúčastňujú. Ale sú to práve tí, ktorí robia brucho a zmenšujú objem v páse.

Technika cvičenia je jednoduchá. Po zvládnutí, môžete trénovať denne doma, dosiahnutie štíhle a napnuté brucho.

Výhody a kontraindikácie vákua brucha

Загрузка...

Výhody vákua pre brucho sú jednoducho neoceniteľné. Nie je náhodou, že cvičenia sú populárne v jogy a bodyflexe.

Po pôrode

Počas tehotenstva sú brušné svaly vystavené silnému stresu. Siahajú dosť silno, čo prispieva k ochabnutému a veľkému žalúdku. Dostať sa do formy po pôrode je jednoduché cvičením.

Budete:

 • zbaviť sa nadmerného tuku na bruchu;
 • napnite pás;
 • trénovať brušné svaly;
 • zlepšenie celkového zdravia.

Výhody cvičenia pre vnútorné orgány

 • zlepšenie gastrointestinálneho traktu;
 • zlepšenie krvného obehu;
 • zlepšenie čriev;
 • prevencia stagnácie.

Zadný náraz

Pomocou pravidelného cvičenia môžete zlepšiť svoju pozíciu a pracovať na chrbte. Žena po určitom čase úplne zmizne mučiacu bolesť v chrbte, dolnej časti chrbta.

Psychologické prínosy

Nie je nemožné posúdiť psychologický vplyv. Napríklad všetci vieme, že po športovaní je tu pocit veselosti a ráznosti. Spúšťa hormóny, ktoré dávajú novú silu.

Abdominálne vákuum je schopné:

 • upokojiť telo;
 • zlepšiť celkové zdravie;
 • pozitívnym spôsobom;
 • milujte sa;
 • energie a živosti.

Nezabudnite, že cvičenie je úplne zadarmo. Nemusíte kupovať drahé vybavenie alebo ísť na predplatné do posilňovne. Každá žena je schopná plniť úlohy sama.

Kedy môžem po pôrode urobiť vákuum?

Bezprostredne po pôrode nesmie žena začať cvičiť. Je potrebné počkať určitý čas, kým sa telo neobnoví. Po pôrode, ktorý prešiel prirodzene, je povolené začať vyučovanie v 3-4 týždňoch.

Technika cvičenia.

Keď cisársky rez bol vykonaný počas pôrodu, je najlepšie, aby ženy čakali 2 - 3 mesiace. Ale aj tu by sme sa mali individuálne poradiť s ošetrujúcim lekárom, ktorý po vyšetrení môže povedať, koľko je telo pripravené na fyzické cvičenie.

Návrat k športu by mal byť postupne. Súčasne budú triedy pre tlač posledným zo zoznamu, ktorý bude môcť vykonávať.

Môžem pri dojčení urobiť vákuum?

Laktácia nie je prekážkou cvičenia. Naopak, so správnym prístupom, fyzické cvičenie prispieva len k posilneniu a výrobe mlieka.

Lekári odporúčajú iba pri vykonávaní cvičení na pitie dostatočného množstva tekutiny. Nedostatok vody v tele prispeje k zhoršeniu laktácie a kyslej chuti mlieka.

Žena si môže všimnúť, že po športovom zaťažení dieťa neochotne berie prsník. Je to spôsobené stratou tekutiny a tým aj zmenou chuti mlieka. Je potrebné doplniť rovnováhu vody v tele a potom ju nerušiť.

Ako urobiť brucho vákuum správne?

Загрузка...

Podstatou cvičenia je utiahnuť brucho a udržať ho v napätom stave na určitý počet sekúnd. Zdá sa, že technika je jednoduchá a jasná.

Ak však chcete dosiahnuť skutočne efektívne výsledky, musíte vedieť, ako správne a presne vykonávať abdominálne cvičenia.

 1. Pri vykonávaní cvičenia je mimoriadne dôležité dýchanie.
  Spočiatku sa musíte zhlboka nadýchnuť a potom vydýchnuť. Počas výdychu ťahajte brucho a zatlačte prednú stenu dozadu, zatiaľ čo držíte dych.
 2. Počas výdychu vždy chcete uvoľniť všetky svaly tela.
  To je hlavná úloha študenta. Povzbudzovať svaly, aby boli napnuté počas výdychu, aby sa zhromaždili a čo najviac koncentrovali.
 3. Cvičenie pre čo najväčší účinok, výsledok by mal byť vykonaný dvakrát denne (ráno a večer).

Typy cvičenia: nádherné štyri

Existuje niekoľko typov základných cvičení, ktoré pomáhajú dosiahnuť dokonalé brucho.

Môže sa vykonať:

 • vstať;
 • sedenia;
 • ležať;
 • na všetkých štyroch.

Vo všetkých prípadoch a variáciách zostáva podstata cvičenia nezmenená.

Niektoré možnosti sa považujú za jednoduchšie, iné naopak najťažšie.

 1. Vákuové ležanie - musíte ležať na chrbte, ohnúť nohy na kolenách a dať na vzdialenosť šírky ramien.
  Úprava pokojného dýchania, striedavé vdychovanie a vystupovanie. Pred samotným cvičením vydávame silný nádych a potom rovnako silný výdych. Pri výdychu stojí za to nakresliť žalúdok a pritlačiť prednú stenu k zadnej strane. Držte pozíciu a dýchanie 20 sekúnd, potom postupne uvoľnite svaly a nadýchnite sa. Cvičenie sa opakuje 15-20 krát.
 2. Vakuové sedenie - cvičenie je ťažšie, pretože je potrebné nielen sledovať žalúdok, ale aj fixovať priamu polohu chrbta.
  Sadnite si na akýkoľvek tvrdý povrch. Nohy sú zároveň v uhle 90 stupňov a stabilne stoja na podlahe. Okrem toho je technika vykonávania cvičenia presne rovnaká ako v predchádzajúcom prípade.
 3. Vákuové stojan - aby ste vykonali vákuum, musíte zaujať stabilnú pozíciu.
  Až potom môžete úlohu začať vykonávať. Sledujte po celú dobu polohy hlavy a chrbta.
 4. Vákuum na všetkých štyroch - najťažšie možnosť, ktorá je považovaná za dostupnú len pre profesionálov.
  Je potrebné stáť na všetkých štyroch, rameno s zápästím sú v jednej línii, tvoriace priamku. Lakte nie sú ohnuté. Späť rovno, hrudník vtiahnutý dovnútra. Ťažkosť cvičenia spočíva v tom, že musíte okamžite sledovať nielen žalúdok, ale aj ruky, ramená, chrbát.

Výsledok

Cvičte vákuum pre brucho efektívne a bezpečne. Zvlášť, ak chcete len utiahnuť žalúdok, zatiaľ čo nie je tréning zvyšku svalov. Táto úloha je oveľa efektívnejší swing press a push-up. Nezahŕňa veľa sily a trpezlivosti.

Stačí len postupovať podľa techniky vykonávania a pravidelnosti. V tomto prípade môžete hovoriť o pozitívnom výsledku, ktorý prinesie cvičenie.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár