Čo je to placenta a čo sa s ňou stane po pôrode?

Počas pôrodu, potom, čo každé dieťa opustí placentu. Predstavujú samostatné miesto pre deti, ktoré sa považuje za biologický materiál. Toto telo má veľký význam pre tehotnú ženu a jej dieťa. V budúcnosti to však nie je potrebné.

Čo sa týka placenty, každá žena, ktorá porodila, má mnoho otázok, a to o jej zničení.

Placenta - jej úloha počas tehotenstva a po pôrode

V medicíne sa placenta nazýva aj škôlka, ktorá je dôležitým a spojovacím článkom medzi matkou a dieťaťom. S pomocou krvných ciev je placenta pripevnená na steny maternice, odkiaľ sa do tela dieťaťa dostane kyslík a všetky potrebné živiny.

Akonáhle žena porodí dieťa, ďalšie štádium opúšťa telo po narodení, ktoré už nesie žiadne funkčné zaťaženie.

Pohlavie je nevyhnutné počas tehotenstva na vykonávanie nasledujúcich funkcií:

 1. Kyslík cez jednu z tepien pochádza od matky v tele k dieťaťu, dieťa tiež dáva oxid uhličitý cez tú istú trubicu.
 2. Dodávanie dôležitých živín vo forme potravín a nápojov. Trávené detské výrobky sa uvoľňujú do krvného obehu matke, kde sa postupne rozkladajú.
 3. Zvýšenie množstva hormónov na udržanie tehotenstva na správnej úrovni.
 4. Ochrana plodu pred vonkajšími vplyvmi. Plod je v placente chránený pred negatívnymi faktormi.

Miesto detí prechádza postupným vývojom a zmenami. Každý mesiac sa stáva stále viac a viac, postupne sa zvyšuje spolu so samotným plodom.

Čo sa stane s placentou po pôrode?

Загрузка...

Po narodení dieťaťa postupne opúšťa telo. K tomu môže dôjsť po 5 alebo 50 minútach po narodení dieťaťa. Placenta vyjde bezbolestne a veľmi rýchlo. To je dosť, aby sa zasadila niekoľkokrát, ako po narodení exfoliates zo stien maternice a opúšťa telo.

Akonáhle pôrod opustí telo, lekár by ho mal starostlivo preskúmať. Toto sa robí s cieľom pochopiť, do akej miery bola porušená jeho integrita. V prípade zistenia zranenia je potrebné dosiahnuť odchod z celého tela dieťaťa z ženského tela.

Ak placenta vyšla ako jediná formácia, aj keď nebola poškodená, potom bolo podanie úspešné.

Okrem toho, pretože pôrod môže byť posudzovaný v priebehu tehotenstva. Napriek tomu, že dieťa nie je vo väčšine prípadov vystavené škodlivým účinkom, na placente sa prejavuje choroba, nesprávny spôsob života a zápalové procesy. Podľa neskorších neonatológov bude posudzovať celkový stav a vývoj dieťaťa.

Existuje mnoho otázok, pokiaľ ide o to, kde je po pôrode pôrod. Porodníci jednoznačne tvrdia, že miesto detí je biologický materiál, ktorý je právne zničený. Nie je to len vyhodené, ale likvidované tak, ako to vyžaduje štátne právo.

V niektorých prípadoch môže byť placenta uložená podľa predpisu lekára. Napríklad pri mŕtvom narodení alebo v prípade potreby extrakcii kmeňových buniek. To je dosť drahý postup, ale zároveň populárny.

Ak lekári chcú vyšetrovať pôrod, potom nepotrebujú písomný súhlas matky. Podľa zákona majú lekári jasné pokyny, ako pracovať s miestom dieťaťa.

V tomto prípade, ak žena sama žiada o opustenie placenty, štátna klinika má všetky dôvody odmietnuť túto žiadosť. Zákon v tejto situácii bude na strane štátnej inštitúcie.

Otázka konzumácie placenty nie je akútna. Ani v dávnych dobách ho nikto nejedol, pretože táto skutočnosť bola považovaná za kanibalizmus. Je možné, že v niektorých kmeňoch boli podobné zvyky, ale príbeh o tom mlčí. Spravidla ani zástupcovia živočíšneho alebo rastlinného sveta nespotrebúvajú placentu.

Zhruba to možno nazvať mäsom, to znamená pokračovaním dieťaťa, a to jeho drobami. Je nepravdepodobné, že adekvátna matka bude mať chuť ochutnať detskú sedačku. Napriek tomu existuje legenda, ktorá hovorí, že žena, ktorá jedla kúsok placenty po pôrode, sa rýchlejšie zotavuje a zlepšuje dojčenie.

Vedecké dôkazy a odôvodnené argumenty tejto teórie nie sú. Vo väčšine prípadov ženy v práci nemajú žiadne otázky o bezpečnosti po narodení.

Stav placenty po pôrode

Veľa ľudí sa zaujíma o stav placenty po pôrode. To je pravda, pretože záleží na tom, ako dobre prešla pracovná činnosť.

Akonáhle sa dieťa dostane z tela, lekári ho začnú skúmať a posielať na histologickú analýzu.

Je to preto, že po narodení sa kontroluje niekoľko ukazovateľov:

 • škoda;
 • farba;
 • tvaru;
 • integrity;
 • konštrukcie;
 • veľkosť;
 • všeobecný stav.

Štúdia sa uskutočňuje z niekoľkých dôvodov. Po prvé, pre lekárov je dôležité pochopiť, či všetko vyšlo z ženského tela. Ak sú aspoň niektoré časti, potom môžu následne spôsobiť v tele zápalový proces.

Ak pôrodník vizuálne zistí, že po narodení nie je úplne opustený, potom sa môže uchýliť k takémuto postupu ako je čistenie maternice. Je vyrobený ručne pomocou špeciálnej lekárskej lyžičky.

Potom, čo lekár vyšetril samotnú placentu, sa berie pacientovi. Je nesmierne dôležité pochopiť, koľko krvi dievča stratilo, ako aj stanoviť existujúce prestávky a škrty. Všetky sú v prípade potreby spracované a zašité.

záver

Placenta má veľkú úlohu pre dieťa počas vývoja v maternici. Je to jeho vitalita, výživa a ochrana pred okolitou realitou. Potom, čo sa dieťa narodí, požitie žena nepotrebuje, takže opúšťa telo na vlastnú päsť, čo je posledná fáza práce.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár