Ako rozpoznať pohyb plodu a čo robiť v jeho neprítomnosti?

Počas tehotenstva sa ženské telo veľmi zmenilo. Koniec koncov, je to najdrahší - nový život. Potom, čo videl dva pruhy, slzy šťastia, dievča začne očakávať druhú, rovnako dôležitú etapu v jej stave. Toto je pohyb plodu.

Prvé šoky a cykly v žalúdku budú hovoriť o prítomnosti nového života v ženskom tele. Odteraz nielenže chápe jej stav, ale aj to cíti.

Začiatok miešania

Napriek tomu, že stav tehotnej ženy bol dlhodobo starostlivo študovaný všetkými lekármi, stále existujú momenty, ktoré možno bezpečne považovať za čisto individuálne. To je na také a niesť prvý pohyb plodu. Spočiatku nemôžete presne povedať, kedy sa dieťa začne pohybovať.

Samozrejme, v medicíne sú príkladné koncepty. Nemôžu však slepo odpudzovať. Predpokladá sa, že žena, ktorá po prvý raz porodí, môže pociťovať pohyb oveľa neskôr, a to na 19-20 týždňov. Ale mladá dáma, ktorá prežíva takýto stav, už v 17. týždni tehotenstva, začína cítiť svoje dieťa.

Predpokladá sa, že niekoľko faktorov môže buď posunúť ženu na skoršie pocity a koncepcie jej dieťaťa, alebo naopak spomaliť:

 1. Kedy žena dáva pôrod, je jedným z najvýznamnejších faktorov a charakteristík.
  Tá dáma, ktorá dvakrát a trikrát zažíva podobnú podmienku, môže oveľa skôr určiť a pochopiť, že došlo k rozruchu. Je to kvôli tomu, že už zažila podobný okamih a určite môže povedať, že zažila. Ak je prvé tehotenstvo, žena môže jednoducho nerozumie svetlu tremors. Cíti ich len neskôr, pretože získajú výraznejšiu farbu.
 2. Psychologický a emocionálny stav.
 3. Pozícia plodu.
 4. Štruktúra postavy - je pozoruhodné, že je oveľa ťažšie pociťovať miešanie nádherných dám v prvých obdobiach.
 5. Životný štýl - tie dámy, ktoré neustále vedú aktívny životný štýl, jednoducho nemusia najprv pochopiť, že miešanie sa začalo.
  Nebudú si ich všimnúť kvôli ich nadmernému zaťaženiu. A tie dievčatá, ktoré pri práci sedia pri počítači alebo majú iný pasívny príjem, s ľahkosťou v prvých týždňoch druhého trimestra budú môcť pochopiť zmenu zdravotného stavu.

Pohyb plodu počas tehotenstva: pocity a príznaky

Загрузка...

Každá žena má svoj vlastný prah citlivosti. V mnohých ohľadoch a záleží na tom, ako presne pocítili prvý rozruch. V skutočnosti to cítia všetci. Skôr sa to stane každému, ale nie každý ho môže pochopiť a rozpoznať.

Prvé miešanie je veľmi podobné víreniu v črevách alebo žalúdku. Dievčatá si začínajú myslieť, že existujú nejaké problémy spojené s gastrointestinálnym traktom. Je to práve za týmito myšlienkami, že myšlienka, že ide o pohyb plodu, dokonca nevzniká.

Pocity počas fetálneho pohybu sa líšia v závislosti od trvania tehotenstva. V prvom trimestri a mesiacoch je vnímaný ako slabé chvenie motýľa alebo bublajúceho žalúdka. Deje sa to jasne, ale zároveň veľmi rýchlo.

V nasledujúcich mesiacoch sa pohyb zvyšuje a matky ho často vnímajú až po 25 týždňoch. Budúci otcovia môžu zároveň pociťovať tras. Je pozoruhodné, že ak neskôr dáte ruku na ženské brucho, môžete cítiť ranu do žalúdka. Zvlášť aktívne deti začínajú doslova tancovať, hovoriť aj kvôli bruchu.

Prečo sa pohyb plodu pohybuje?

Pohyb a aktívny obraz sú nevyhnutné pre každého. Plod v maternici nie je výnimkou. Chce sa presťahovať už od 7 týždňov. V tejto dobe, pretože príliš malé veľkosti, matka jednoducho necíti. Ale často počas tejto aktivity, nastávajúca matka začína cítiť nevoľnosť a ranu reflex.

Je to spôsobené zmenou v tele, na ktorú nie je príliš zvyknutý. V 10. týždni tehotenstva, dieťa má prehĺtanie pohyby a on sa začne aktívne jesť spolu s mamou, ale jeho veľkosť je tak malá, že jednoducho necíti.

Od 18. týždňa je veľkosť plodu dostatočne veľká na to, aby ho žena cítila. V tomto čase sa dieťa začne aktívne pohybovať, dotýkať sa pupočnej šnúry, ťahať ju, chytiť sa za tvár. To všetko robí ženu pochopiť, že v nej žije nový človek.

Hlavnými kritériami, pre ktoré sa pociťuje pohyb plodu, sú:

 • silné zvuky;
 • pocit hladu;
 • stres a emocionálne preťaženie ženy;
 • nepohodlné držanie tela;
 • hladovanie kyslíkom.

V prípade, že dieťa prežije aspoň jeden z vyššie uvedených negatívnych faktorov, potom hovoríme o jeho vzrušení a nespokojnosti, počas ktorej sa začína aktívne pohybovať, čo dokazuje, že je potrebné niečo zmeniť alebo opraviť.

Prvé tehotenstvo

Úplne každá tehotná žena chce rýchlo pocítiť prvé pohyby v živote. To bude potvrdenie, že jej žalúdok nie je len rast, ale je tu nový život, ktorý sa cíti.

Normy fetálneho pohybu.

Podľa štatistík prevažná väčšina dievčat zažíva prvé pohyby oveľa neskôr. To je 19-20 týždeň. Taký neskorý pocit je spôsobený tým, že mladá dáma jednoducho nechápe, čo by mala zažívať.

Maternica nie je vôbec pripravená na pôrod, je napätá a cíti najsilnejší tlak. V tomto ohľade sa stratí citlivosť. V každom prípade vám aj prvé tehotenstvo umožňuje cítiť plod počas pohybu.

Je len potrebné počúvať vlastné telo. A rozmýšľať, je to naozaj bublanie v žalúdku, ktorý je črevá, a nie vyžívajúce dieťa.

Druhé a následné tehotenstvá

Загрузка...

Žena, ktorá porodila, pozná svoje telo dokonale. Počas tehotenstva sa cíti čo najlepšie. Každému štátu sa stáva jasným. Vzhľadom k tomu, že už aspoň raz pocítila pohyb plodu, potom bude nepochybne schopná ho znovu pochopiť.

Skúsené dievča má oveľa viac akútnych pocitov a pocitov. Dokáže ľahko pochopiť, čo zažíva. Často sa však opakujúce sa ženy jednoducho zamieňajú pertaltické pohyby s banálnymi plynmi alebo peristaltikou.

Avšak aj medzi lekármi existuje názor, že čím viac detí dievča porodilo, tým skôr začína cítiť plod v nej. V skutočnosti neexistuje jednoznačná argumentácia pre túto teóriu. Ale môže to tak byť. Jedna vec je istá - dieťa sa tiež úplne rozvíja, že počas prvého tehotenstva, že počas nasledujúceho.

Ako sa vypočíta pohyb?

Gynekológovia rodia špeciálnu registračnú kartu tehotnej ženy. V ňom robia všetky údaje za celé obdobie. Tieto údaje sú potrebné na pochopenie toho, ako tehotenstvo ide a lepšie monitoruje stav matky a dieťaťa.

Každý lekár sa začne pýtať od 18-20 týždňov tehotenstva na prítomnosť porúch. Ich prítomnosť alebo neprítomnosť bude zapísaná do špeciálnej tabuľky, ktorá bude naďalej zachovávať celý termín. Z povahy porúch môžete vypočítať nedostatok vody alebo hypoxie, hernie alebo cystitídy.

Preto je dôležité, aby dievča, ktoré je schopné cítiť a zapamätať si šoky, sa snažilo rozpoznať, čo chce dieťa povedať a o čom hovoria.

Existuje niekoľko techník, na ktorých sa gynekológovia spoliehajú pri počte.

 1. Pearson - táto metóda umožňuje vypočítať počet porúch za 12 hodín.
  Ženy od 9 do 9 hodín jeden deň by mali znížiť svoju fyzickú námahu na minimum, úplne uvoľniť svoje telo. Tabuľka tohto druhu môže byť zostavená samostatne alebo môžete mať hotový formulár v predporodnej klinike. Vpravo sú čiary s dátumami avľavo s časom. Zakaždým, keď sa plod začne pohybovať, musíte pomaly počítať do 10. V prípade, že ste dosiahli 10 a plod sa neprestal pohybovať, musíte urobiť špeciálnu značku. Môžete vložiť obdobie alebo výkričník do príslušného stĺpca času a dátumu.
 2. Sadowski je večerný spôsob identifikácie patológií.
  Účet sa musí konať večer, hneď po večeri. Je dokázané, že po jedle sa plod začína aktívne pohybovať. Dievča by preto malo jesť, ležať na ľavej strane a počas pohybov počítať do 10. Ak je ich aktivita znížená, mala by si všimnúť čas a dátum.

Patologická diagnostika

V prípade, že došlo k zmenám spojeným s pohybom plodu, vyžaduje okamžitú lekársku pomoc.

Alarmujúci signál môže byť buď príliš prudké miešanie, alebo jeho úplná neprítomnosť. Príliš tichý stav je však oveľa horší ako búrlivý. Preto pozorne sledujte celkový stav dievčaťa v pozícii. Potrebuje cítiť a pochopiť, čo sa deje, je normálne alebo nie.

Lekár nebude schopný slepo diagnostikovať, musí vykonať niekoľko diagnostických postupov.

Auskultacia fetálnych kontrakcií srdca

Gynekológ počúva srdcovú frekvenciu dieťaťa, to znamená, že meria pulz. To sa robí pomocou špeciálnej drevenej trubice, ktorá sa opiera o žalúdok.

Lekár počúva srdcovú frekvenciu. Za normálnych okolností by malo byť množstvo 120-140 úderov za minútu. Ak existujú odchýlky, vyžaduje to okamžité vykonanie iných typov výskumu.

Kardiotokografia (CTG)

Vykonáva sa absolútne všetkým tehotným ženám od 32. týždňa tehotenstva. Výsledky CTG sú vložené do špeciálnej knihy účtovníctva. Pomocou tejto metódy je registrovaný pohyb plodu, srdcová frekvencia.

K dievčaťu sú pripojené dve špeciálne senzory. Jedna sa nachádza na bruchu a druhá na maternici. S pomocou CTG špecialistov teda rozumieme srdcovú frekvenciu, kontrakciu maternice.

Dopplerov ultrazvuk

Špeciálny typ ultrazvuku, ktorý pomáha pochopiť, aká veľká je veľkosť plodu, či už zodpovedá celkovému času tehotenstva. Trvanie takejto štúdie sa pohybuje od 20 do 30 minút.

Vo vhodnom čase je možné pochopiť, ako pohodlne sa dieťa cíti, ako sa pohybuje a vypočítať jeho pulz.

Čo ak je dieťa ticho?

Загрузка...

V prípade, že by ste uskutočnili výskum doma pomocou špeciálnych testov a zistili, že sa vaše dieťa nepohybuje dlhšie ako 6 hodín za sebou, musíte ísť do nemocnice. V tomto prípade neváhajte. Ak vaša nemocnica nepracuje, zavolajte odvážne sanitku.

Budete odvezený na oddelenie, kde sú udržiavané tehotné ženy. Kvalifikovaný personál pomôže diagnostikovať a vyriešiť váš problém. Preto si uvedomte, že po 20. týždni je dieťa jednoducho povinné začať sa pohybovať. Každá žena sa bude cítiť čoraz živšie každý deň.

Veľmi často, ak sa dieťa nezačne pohybovať vo vopred určenom čase, začína pre matku úplne abnormálna panika. Žena do posledného nerozumie, prečo zažíva určité zdravotné problémy. V skutočnosti, pred začatím paniky, mali by ste sa poradiť s odborníkom.

Ak sú vaše testy normálne, vykonané diagnostické štúdie nevykazujú žiadne abnormality, potom to znamená, že máte nízku prahovú hodnotu citlivosti alebo si jednoducho nevšimnete prvé poruchy.

Výsledok

Dievča, ktoré je v pozícii, by malo počúvať seba a svoje telo, potom v krátkom čase bude cítiť prvé, tak požadované pohyby svojho dieťaťa. Ale v prípade, že už cítite svoj plod, mali by ste sledovať jeho vývoj a motorickú aktivitu.

Загрузка...

Zanechajte Svoj Komentár